11.06 godz. 18:45, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Wielka Niewiadoma
6 : 1
( 3 : 1 )
Skład: Leib, Lewalski, Zaborek, Domek, Morawski, Hawrylak, Kublik, Zborowski
Skład: Sierakowski, Smarzyński, Jaskowski, Szczerbicki, Biela, Fornal, Ciupiński, Korecki, Biegański
8' Dawid Leib
17' Grzegorz Korecki
18' Andrzej Jaskowski
20' Andrzej Jaskowski
22' Bartłomiej Biela
30' Andrzej Ciupiński
33' Andrzej Jaskowski
34' Kamil Biegański
Zawodnik meczu: Andrzej Jaskowski (Kapitan poprowadził Wielką Niewiadomą do zaskakującego pogromu. Hat-trick okraszony ładnym golem, a do tego dwie asysty. Cóż więcej dodawać.)

Mecz starych wrocbalowych wyjadaczy zapowiada się pasjonująco. Wielka Niewiadoma jako powoli ustępujący mistrz podejmuje pretendenta do tytułu. "Łosie" muszą wygrać żeby liczyć się w walce o tytuł z WSOWL, ale WN po początkowych trudnościach nabrała rozpędu i będzie rozdawać karty w walce o tytuł.

Do meczu z większym animuszem przystąpiła Wielka Niewiadoma. Kilka sytuacji nie zamieniła jednak na bramkę. Potem otrzymała pierwsze ostrzeżenie od FC Moose, jednak strzał głową Hawrylaka był niecelny. Chwile później Leib zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Piłka minęła zdezorientowanego Sierakowskiego, odbiła się od lewego słupka i wpadła tuż przy prawym. Była 8. minuta i wynik zasmucił siedzących już przy boisku graczy z WSOWL. Okres wyrównanej gry z lekką przewagą "Łosi", w połączeniu z upływającymi minutami i momentami dość dużym niezrozumieniem w szeregach WN sprawił że, nie zapowiadało się na niespodziankę. Sygnał do ataku dał po niemal 10. minutach Korecki. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz, ale już w 17. minucie wykończył akcję bez zarzutów i dał remis. Nie minęło 60 sekund gdy Smarzyński trafił w słupek, a przytomnie w polu karnym zachował się Jaskowski i Niewiadoma cieszyła się z prowadzenia. Taki obrót spraw wyraźnie rozdrażnił "Łosie" jednak nie zdążyli zaatakować gdy po raz kolejny dostali cios. Dokładna piłka do Koreckiego, jego strzał zablokował bramkarz, a do piłki doskoczył Jaskowski i bez asysty obrońców trafił "do pustaka".
Po zamianie stron WN postanowiła skupić się na... zdobywaniu kolejnych bramek. W 22. minucie dośrodkowanie z rogu na klatkę przyjął Biela, po czym spokojnie, jakby robił tak na co dzień, z woleja posłał piłkę tuż przy wewnętrznej stronie słupka. Później byliśmy świadkami kilku strzałów FC Moose, jednak praktycznie wszystkie blokowali obrońcy. Kolejna zmiana wyniku przyszła gdy minęło pół godziny gry. Dobre podanie dostał pod nogi Ciupiński i pewnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Przy tym samym słupku, tylko zdecydowanie bliżej poprzeczki, piłka wpadła jeszcze raz. Jaskowski pozazdrościł chyba ładnej bramki Bieli i sam huknął jak z armaty z dwudziestego metra, zgłaszają tym samym chęć udziału w głosowaniu na "top gol" sezonu. Na tym zakończyło się strzelanie i wynik 6:1 poszedł w świat. Dogodne sytuacje bramkowe FC Moose w tym spotkaniu można policzyć na "palcach wskazujących jednej ręki". Oddali kilka groźniejszych strzałów jednak nie byli w stanie pokonać Sierakowskiego.

Mecz świetny z perspektywy Wielkiej Niewiadomej i WSOWL, oraz osób lubiących niespodzianki. Rozczarowaniem może być postawa "Łosi", którzy dali się zaskoczyć trzema szybkimi bramkami i nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki ze świetnie dysponowaną tego dnia Niewiadomą. Łosie skończą sezon meczem z Przyjaciółmi Tifosek, którzy spróbują ich zrzucić z drugiego miejsca w tabeli. Wielka Niewiadoma szykuję się na dwumecz z WSOWL, pierwszy w lidze drugi w finale pucharu.