25.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
Wielka Niewiadoma
1 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Ruta, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Kruk, Szczepanik, Wyszumirski, Czajkowski
Skład: Sierakowski, Smarzyński, Jaskowski, Biela, Fornal, Ciupiński, Korecki, Biegański, Wajdzik
3' Grzegorz Korecki
40' Andrzej Ciupiński
Zawodnik meczu: Jakub Fornal (Kuba zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody. Nieźle rodzielał piłki i przede wszystkim mocno pracował w defensywie i ofensywie, ułatwiając grę swoim kolegom. )

W przedostatnim starciu dzisiejszego matchdayu zagrają ze sobą drużyny walczące o utrzymanie, czyli Wielka Niewiadoma i Blitz Wrocław. W ciut gorszej sytuacji punktowej są "Błyskawice", które jednak w razie wygranej z teamem Andrzeja Jaskowskiego, wtedy przegonią go w tabeli i zrobią ogromny krok w kierunku pozostania we Wrocbalowej elicie. Podobnej myśli są obrońcy trofeum, a to powoduje, że czeka nas fantastyczne widowisko.

1' - Rozpoczęcie spotkania
3' (1:0) - Adam Smarzyński z prawego skrzydła zagrywa do będącego w polu karnym Grzegorza Koreckiego, który uderzeniem z pierwszej piłki, przy słupku pokonuje Marka Szczepanika i otwiera tym samym wynik tego meczu!
7' Wrzutka Jakuba Fornala na będącego pod bramką Bartłomieja Bielę. Zawodnik z numerem "13" nie zdobywa gola, bowiem jego strzał głową z bliskiej odległości fenomenalnie broni Szczepanik ratując swój zespół od utraty kolejnej bramki.
11' Kamil Biegański huknął z dystansu i instyntkownie piłkę do góry zbił Szczepanik. Do odbitej futbolówki w porę doskakuje Andrzej Jaskowski, który przenosi piłkę nad poprzeczą.
15' Biegański idealnie zagrywa w kontrze do Bieli, który mając przed sobą pustą bramkę, przenosi piłkę nad poprzeczką. To powinno być 2:0!
18' Korecki strzela z lewej strony - nad poprzeczką.
23' Smarzyński podchodzi do wykonania rzutu wolnego i słupek ratuje Szczepanika od utraty gola.
24' Korecki do Bieli i lepszy Szczepanik. Po chwili znowu przy piłce Biela i znowu świetnie interweniuje bramkarz Blitzu.
Na boisku dominuje duża doza walki z obu stron, ale nie przekuwa się w sytuacje podbramkowe.
27' Fatalny błąd defensywy Wielkiej Niewiadomej i Jakub Różanowski staje oko w oko z Maciejem Sierakowskim. Górą z tego starcia wychodzi bramkarz gospodarzy.
28' Korecki z wolnego - obok słupka. Po chwili próba Jacka Ruty minimalnie przelatuje koło bramki Sierakowskiego.
34' Różanowski indywidualną akcję kończy uderzeniem nad poprzeczką.
35' Różanowski do Ruty i poprzeczka ratuje Sierakowskiego.
36' Wrzutka Różanowskiego i dobrze piłkę przed siebie piąstkuje bramkarz WN.
37' Różanowski z dystansu i na raty futbolówkę łapie Sierakowski.
40' - Ostre wejście Andrzeja Ciupińskiego w Jacka Rutę i zawodnik drużyny Andrzeja Jaskowskiego zostaje słusznie ukarany żółtą kartką.

Po dosyć nudnym meczu, z ciekawą jedynie końcówką, wygrywa drużyna Andrzeja Jaskowskiego i tym samym robi duży krok w kierunku pozostania w lidze. Blitz przegrywając znajduje się w beznadziejnej sytuacji. "Błyskawice" następnym razem zagrają o życie z WrSport.pl, zaś "Biało-Czarni" podejmą lidera FC Moose.