12.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
6 : 4
( 1 : 3 )
Skład: Szymański, Gorczyński, Żmudziński, Perucki, Poleszczuk, Natalli, Bojarski, Pietruszka, Szczytowicz, Górzyński
Skład: Kuczek, Janicki, Trebenda, Masztalerz, Cieślik, Kuś, Spychalski, Kuś, Klimkiewicz, Parossa
9' Daniel Szczytowicz
16' Daniel Szczytowicz
17' Jan Perucki
27' Łukasz Bojarski
8' Mateusz Spychalski
22' Szczepan Kuś
30' Szczepan Kuś
34' Mateusz Spychalski
36' Grzegorz Kuczek
39' Szczepan Kuś (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Szczepan Kuś (Razem z Radosławem Parossą poprowadził Inss-Pol do ważnej wygranej. Swój świetny występ Szczepan udokumentował zdobyciem hattricka.)

Tifosi rozbici przez WrSport.pl teraz muszą się podnieść. Jeżeli to uczynią - pokażą, że są zespołem mocnym, który stać na walkę o najwyższe cele. Jeśli się nie podniosą - mogą popaść w kryzys i wypaść z walki o medale. Ich rywale potrafią grać z faworytami jak mało kto - sprawili ostatnio wiele problemów WSOWL, pokonali Kuchcika i zremisowali z Moose, tak więc na pewno nie przejdą wokół tego meczu obojętnie.

2' Szczepan Kuś precyzyjnym strzałem z dystansu chciał pokonać Jacka Żmudzińskiego, lecz "Jaca" wyciągnał się niczym struna i sparował uderzenie na rzut rożny.
4' Pojedynek jeden na jednego z Żmudzińskim przegrywa Paweł Klimkiewicz.
6' Fatalne uderzenie z dystansu Łukasza Górzyńskiego... Jak to mówią młodzi ludzie: "masakracja".
8' (1-0) - Wrzuta wzdłuż pola karnego Tomasza Trebendy trafia wprost pod nogi niepilnowanego Mateusza Spychalskiego, a ten strzałem "do pustaka" pokonuje bezradnego Żmudzińskiego.
9' Masztalerz wygrywa pojedynek jeden na jednego z Bojarskim.
9' (1-1) - Górzyński wypuścił Daniela Szczytowicza w uliczkę, a ten będać oko w oko z bramkarzem bez trudu doprowadza do remisu.
11' Próba przelobowania Żmudzińskiego kończy się wybiciem piłki na rzut rożny.
14' Obie drużyny wiedzą o co grają, więc mamy naprawdę świetne widowisko.
16' (1-2) - Dwójkowa akcja Szymańskiego ze Szczytowiczem kończy się drugą bramką dla Tifosek. Grający z numerem 6 zawodnik otrzymuje wspaniałe podanie od kolegi z drużyny i będać oko w oko z Masztalerzem ze spokojem zdobywa gola.
17' (1-3) - Przyjaciele Tifosek idą za ciosem! Jan Perucki precyzyjnym uderzeniem w długi róg powiększa prowadzenie swojej drużyny!
22' (2-3) - Gospodarze łapią kontakt za sprawą trafienia Szczepana Kusia, który po minięciu bramkarza bez problemu wpisał się na listę strzelców.
24' - Na boisku z bólu zwija się Maciej Szymański - mijemy nadzieję, że to nic poważnego.
25' Trwa natarcie Inss-Polu, lecz uderzenie Trebendy bardzo niecelne.
27' (2-4) - Jedni atakują, a to drudzy zdobywają gola! Kontra gości i Łukasz Bojarski precyzyjnym strzałem przy krótkim słupku zaskakuje Masztalerza.
29' Bardzo mocne uderzenie z dystansu Bojarskiego, lecz tym razem zabrakło bardzo niewiele...
30' (3-4) - Radosław Parossa zagrywa do Szczepana Kusia ten obraca się z futbolówką i uderza na bramkę - Jacek Żmudziński tylko odprowadził piłkę wzrokiem i mamy znowu jednobramkowe prowadzenie gości.
32' Uderzenie z woleja Mateusza Spychalskiego na rzut rożny odbija obrońca Tifosek.
34' (4-4) - W zamieszaniu w polu karnym Grzegorz Kuczek zagrywa piłkę do Mateusza Spychalskiego, a ten strzałem kolanem doprowadza do remisu!
36' (5-4) - Gospodarze dopięli swego! Najwyżej w polu karnym wyskakuje Grzegorz Kuczek i mamy zmienę ekipy prowadzącej.
37' Po dwóch bolesnych ciosach lekko przebudzili się przyjezdni, lecz uderzenie Górzyńskiego na rzut rożny wybijają obrońcy Inss-Polu.
39' W polu karnym Żmudziński fauluje Tomasza Trebendę i sędzia Nowak wskazuje na rzut karny!
39' (6-4) - Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazuje się Szczepan Kuś, który nie daje szans Żmudzińskiemu.

Kapitalne widowisko na miarę Superligi zafundowały nam obie "siódemki". W spotkaniu tym mieliśmy niemal wszystko - piękne bramki, zwroty akcji, rzuty karne! Niestety jedna z drużyny musiała zejść z placu gry pokonana i tym razem trafiło na gości. Ekipa debiutanta przegrywa kolejny mecz i bardzo komplikuje sobie swoje mistrzowskie aspirację... Czy Tifoskom uda się przełamać serię dwóch porażek i zapunktować z Blitzem? O tym przekonamy się za tydzień. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Inss-Polu wydostaje się ze strefy spadkowej i w następnej kolejce w starciu z Wielką Niewiadomą powalczy o zapewnienie sobie bezpiecznego utrzymania.