15.06 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Czarnecki, Mosiej, Rumin, Jała, Śliżewski, Zając, Dudek, Pistl, Kaletka, Kalimow, Kozłowski
Skład: Kluba, Nowicki, Karwacki, Chrzan, Rychel, Wilk, Popowicz
9' Krzysztof Kozłowski
10' Jacek Pistl
30' Wojciech Dudek
14' Kamil Popowicz
39' Tomasz Nowicki
Zawodnik meczu: Wojciech Dudek (Jego trafienie pozwoliło odetchnąć i złapać dodatkowy impuls w czasie meczu. Jak się później okazało było to trafienie na wagę trzech punktów. Wyróżniający się zawodnik na boisku.)

Hoist Finance nie może zaliczyć debiutu w Lidze Wrocbal do udanych, na ich koncie po dziewięciu kolejkach widnieje tylko jeden punkt. Spadek jest nieunikniony, teraz zespół walczy tylko o honor i godne pożegnianie z nieudanym sezonem. Przeciwnicy z Fulanito wciąż mają szanse na awans do Pierwszej Ligi, zwycięstwo pozwoli przedłużyć nadzieje na zachowanie promocji.
Debiutant stawił się na boisku gołą siódemką, taka mizerna frekwencja nie wróżyła nic dobrego zwłaszcza, że Fulanito przybyło w mocnym składzie z Markiem Zającem na czele. Od pierwszych minut to ekipa Pawła Rumina był stroną przeważającą, zespół bardzo często gościł w polu karnym przeciwnika lecz brakowało skuteczności. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 9 minuty wówczas indywidualną akcję przeprowadził Kozłowski, Krzysztof minął jak tyczki dwóch rywali wpadł w pole karne i trafił w krótki róg. Minutę póżniej było już 2:0, na listę strzelców wpisał się Jacek Pistl. Mogło się wydawać że outsaider złozy broń jednak nic bardziej mylnego, Hoist w 14 minucie za sprawą Kamila Popowicza zmniejszyło dystans do rywala. Fulanito w pierwszej części meczu mogli za sprawą Marka Zająca roztrzygnąć losu meczu, niestety superstrzelec Fulanito miał dość rozregulowany celownik. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, "szachownica" prowadziła skromnie 2:1. Początek drugiej odsłony nie było porywającym widowiskiem, mimo przewagi Fulanito nie potrafiło znaleść recepty na sforsowanie bramki przeciwników. W 30 minucie drużyna dowodzona przez Pawła Rumina dopieła swego, po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez Jałę, piłkę do bramki skierował Wojciech Dudek. Pięć minut później groźnie z dystansu uderzał Mosiej, zabrakło niewiele. Hoist tego dnia było stać jeszcze na jedną bramkę, na minutę przed końcem Kalimova pokonał Tomasz Nowicki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 co jest dużym sukcesem ekipy Fulanito. "Szachownica" wciąż walczy o pierwszą ligę, ich kolejnym rywalem będzie Auto-Truck. Hoist Finance ostani mecz zagrają z Capgemini.

Wojciech Dudek (Fulanito ft. Burger Ltd)