29.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 2
( 2 : 2 )
Skład: Sokołowski, Wilkiewicz, Kuś, Wieczorek, Strzępka, Wieczorek, Cynar, Kuźniewski, Rył
Skład: Kałuża, Purtak, Nowak, Jakimczyk, Rokita, Andrzejak, Sowada, Stańczyk, Bajdiuk
16' Maciej Wilkiewicz
17' Andrzej Cynar
20' Andrzej Cynar
13' Jacek Jakimczyk
20' Łukasz Nowak
21' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Jacek Jakimczyk (Jacek dzisiaj był nie do zatrzymania dla defensorów Velicante. Świetnie rozgrywał piłkę, dobrze grał w defensywie i strzelił piękną bramkę z dystansu. )

FC Velicante Wrocław z kolei zagra z przedostatnim w stawce Capgemini. Spadkowicz zawodzi na całej linii i jeżeli nie zacznie punktować to spadnie jeszcze niżej. Łukasz Nowak wraz z kolegami w tym sezonie jeszcze nie wygrali i ciężko będzie im się przełamać z wiceliderem. Ten mając w swoich szeregach bramkostrzelnych Andrzeja Cynara i Wojciecha Wieczorka, w końcu pragnie przedostać się do 1 ligi. Miejmy nadzieje, że nie będziemy świadkami jednostronnego widowiska i że Capgemini przeciwstawi się wyżej usytowanemu rywalowi.

Początek tego spotkania nieco anemiczny
4' Mamy pierwsze akcje warte uwagi. Łukasz Nowak z dystansu nie znajduje drogi do siatki. Po chwili Marcin Sokołowski trafia w Pawła Stańczyka.
7' Jacek Jakimczyk prostopadle zagrywa do Łukasza Nowaka, który jednak przegrywa pojedynek z Bartłomiejem Kusiem.
10' Tomasz Sowada strzela z dystansu i piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
12' Jakimczyk do Nowaka i Łukasz wolniej wybiega do prostopadłej piłki niż golkiper gości.
13' Wojciech Wieczorek wrzuca piłkę na Andrzeja Cynara i ten z główki uderza w górną siatkę bramki Stańczyka.
13' (1:0) - Jakimczyk jak w masło, wchodzi w pole karne Velicante i decyduje się na mocny strzał pod poprzeczkę! Kuś bez szans. Capgemini na prowadzeniu!
15' Jakimczyk prostopadle do Nowaka i ten w bramkarza!
16' - Maciej Wilkiewicz zostaje ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w wznowieniu piłki przez gracza Capgemini.
17' (1:1) - Mimo gry w osłabieniu Velicante doprowadza do remisu. Piotr Rył dośrodkowuje z prawej strony, a w polu karnym najwyżej wyskakuje Cynar, który strzałem głową lobuje Stańczyka. Mamy remis!
18' Dwie zablkowane próby z dystansu, najpierw Ryła, a później Jakimczyka.
19' (2:1) - Tomasz Sowada popędził lewą stroną i z linii końcowej zagrał w pole karne. Tam najprzytomniej zachował się Łukasz Nowak i wpakował piłkę do siatki. Gracze "Velicy" prostestowali, mówiąc, że piłka przed zagraniem Tomka wyszła na aut. Sędzia Andrzej Malec jest jednak pewny swego - gol zostaje uznany!
20' (2:2) - Strata gola wywowała w graczach Wojciecha Wieczorka sportową złość. Rył płasko wrzuca piłkę z prawej strony, w pole karne, a w nim nogę dokłada Andrzej Cynar i znowu mamy remis!
21' (3:2) - Nowak decyduje się na płaski strzał z dystansu i jego uderzenie przy słupku zakakuje Kusia. Szybki cios spadkowicza.
22' Jakimczyk sprzed pola karnego przymierzył i...piłka przelatuje koło bramki.
24' Nowak z dystansu i nogami instynktownie broni Kuś, po chwili dobitka Łukasza - w obrońcę.
27' Sowada z bliska uderza i trafia w poprzeczkę!
30' Purtak próbuje swoich sił z dystansu i futbolówka minimalnie mija bramkę.
32' Wrzutka Sowady z rzutu rożnego i akcji na wślizgu nie zamyka Nowak.
34' Rył wrzuca i Cynar kończy tą sytuację strzałem głową, po którym piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
36' Jakimczyk do Sowady, ten załamuje obrońcę Velicante, ale nieczysto uderza - bardzo niecelnie, nad poprzeczką.
39' Sowada z dystansu i znowu piłka przelatuje tuż nad bramką Kusia.

Najlepszy mecze Capgemini w tym sezonie i premierowe 3 punkty, które pozwalają myśleć o utrzymaniu w 2 lidze. "Velica" zagrała dzisiaj bardzo słabo i mocno pokrzyżowała sobie szanse na awans wyżej. Po weekendzie Capgemini czeka kolejny ciężki mecz z Astechem. FC Velicante Wrocław stanie do walki z debiutantem - Kuehne+Nagel Bielanami!