12.06 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 5
( 0 : 2 )
Skład: Bzowski, Tyszkiewicz, Nawrocki, Kloczkowski, Banaś, Mikiciński, Nowak
Skład: Kulesza, Żal, Walczak, Skowyra, Maślak, Zaborski, Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Deryło, Kierat
9' Mateusz Mikiciński
13' Artur Nowak
21' Dawid Kloczkowski
28' Mateusz Mikiciński
35' Dawid Kloczkowski
34' Marcin Kalisz
Zawodnik meczu: Krzysztof Tyszkiewicz (Krzysiek nie tylko świetnie spisywał się w defensywie, ale miał również udział przy dwóch bramkach otwierających wynik tego spotkania. Zanotował dwie asysty. )

Hectas walczy o utrzymanie i mocno potrzebuje punktów. Domino bije się o awans i...też mocno potrzebuje punktów! Faworytem w bezpośrednim starciu będzie dawna Ekipa Banana, ale "Pingiwny" grając z "nożem na gardle" mogą sprawić niespodziankę. Czy uda się defensywie dowodzonej przez Krystiana Kierata powstrzymać fenomenalnego Mateusza Mikicińskiego i jego kolegów? Już przed meczem dla teamu Marcina Żala natrafia sie ogromna okazja, bowiem ich rywal zjawił się na meczu bez zmian.

5' Artur Nowak centruje piłkę w pole karne, a w nim piąstkuje ją Krystian Kierat. Na nieszczęście bramkarza Hectasu, futbolówka trafia pod nogi Radosława Banasia, który uderza minimalnie nad poprzeczką.
8' Dawid Kloczkowski idealnie w tempo zagrywa do Mateusza Mikicińskiego, który staje oko w oko z Kieratem i przegrywa ten pojedynek. Mamy rzut rożny.
9' (0:1) - Do narożnika podbiega Krzysztof Tyszkiewicz, który idealnie dośrodkowuje na głowę Mikicińskiego, a ten strzałem na dalszy słupek nie daje żadnych szans bramkarzowi!
12' Wrzutka Banasia na Mikicińskiego, a supersnajper Domino z pierwszej piłki strzela, po czym Kierat na raty ją łapie.
13' (0:2) - Tyszkiewicz prostopadle zagrywa piłkę w pole karne, z nią mijają się obrońcy i bramakarz, tak więc ta trafia pod nogi Nowaka, który z bliska umieszcza ją w pustej bramce.
14' Pierwsza groźna akcja Hectasu. Michał Padziński mocno strzela i trafia wprost w bramkarza. Po chwili mamy odpowiedź Domino. Nowak widząc wysuniętego na przedpolu Kierata, próbuje go przelobować, ale przenosi futbolówkę minimalnie nad poprzeczką.
15' Padziński podaje piłkę do Adriana Deryło, którego uderzenie, po bloku obrońcy - pewnie łapie Grzegorz Bzowski.
18' Marcin Kalisz oddaje zaskakujący strzał z powietrza, który przelatuje tuż nad poprzeczką!
21' (0:3) - Mocne otwarcie drugiej połowy przez Domino. Kloczkowski dostaje piłkę tuż za polową i nie wiele się zastanawiając huknął bez przyjęcia, z powietrza, tak, że Kierat jedynie odprowadził piłkę wzrokiem, a ta wpadła idealnie pod poprzeczkę! Piękny gol!
23' Marcin Żal z dystansu - obok bramki.
24' Deryło z bliska trafia wprost w Bzowskiego. Po chwili do odbitej piłki dobiega Rafał Zaborski i uderza wprost w koszyczek leżącego golkipera.
28' (0:4) - Nowak idealnie zagrywa do Kloczkowskiego. Ten mija obrońcę i płasko dośrodkowuje piłkę z prawej strony, do niekrytego pod bramką Mikicińskiego, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce!
31' Rafał Kulesza podaje do Padzińskiego, który technicznie strzela na bramkę, ale świetnie interweniuje po tym Bzowski, który odbija piłkę na rzut rożny.
32' Kulesza z dystansu i piłkę do boku piąstkuje Bzowski.
33' Ostra centra Nowaka i z problemami wyłapuje ją Kierat.
34' (1:4) - Kalisz dostaje piłkę na przedpole i płaskim strzałem przy słupku pokonuje Bzowskiego.
35' (1:5) - Długo radość Hectasu z premierowej bramki w tym spotkaniu, nie trwała. Po chwili Domino ich skontrowało. Mikiciński zagrywał piłkę z prawej strony i odnalazł tym samym pod bramką Kloczkowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Kierata.
36' Ekipa Radosława Banasia może iść za ciosem. Kloczkowski z lewej strony rozrzuca futbolówkę na prawą flankę do Mikicińskiego, a ten z pierwszej piłki strzela - obok słupka.
39' Dobra wrzutka Zaborskiego na pole karne, a w nim akcje strzałem głową kończy Kalisz, lecz przenosi "balon" nad poprzeczką.

Choć całe spotkanie Domino musiało radzić sobie bez zmian, to jednak zagrało świetnie taktycznie i przede wszystkim mądrze, po prostu deklasując przeciwnika. Tym samym team Radosława Banasia ciągle jest w grze o Superligę, ale musi wygrać ostatnie mecze. Najbliższy już z Geostandardem Wrocław. Co do Hectasu to nie wykorzystali przewagi liczebnej, potocznie "nie zajechali" przeciwnika i odnieśli porażkę, która nie przybliża ich do pozostania w lidze. Żeby taki cel osiągnać "Pingwiny" muszą wygrać wszystko do końca i liczyć na wpadki Geostandardu. Następny pojedynek Hectasu to starcie z wiceliderem - Żarem Tropików.