28.05 godz. 18:45, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
0 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Żal, Walczak, Skowyra, Maślak, Andrzejewski, Zaborski, Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Deryło, Kierat
Skład: Maj, Król, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Szczurek, Gawron, Urban, Majka, Loba
12' Michał Izydorczyk
40' Marcin Walczak
Zawodnik meczu: Marcin Walczak (Niemal nie widoczny przez całe spotkanie, miał tylko jedną szansę na zdobycie gola i... wykorzystał ją perfekcyjnym, precyzyjnym uderzeniem nie do obrony dla bramkarza rywali.)

Zarówno jedni, jak i drudzy nie radzą sobie w tym sezonie, a w ostatnim czasie nie mają szczęścia, bowiem jak przegrywają to minimalnie. Teraz już wymówek nikt szukać nie będzie i nie powinno wiać nudą. "Pignwiny" posiadają trzy punkty mniej od zespołu Łukasza Króla i jeżeli wygrają, odzyskają szanse na pozostanie w lidze. W razie wygranej Geostandardu, wtedy ten przynajmniej na ten zbliżający się tydzień, opuści strefę spadkową.

1' - Rozpoczęcie spotkania
3' Piotr Szczurek zagrywa do Urbana, lecz uderzenie tego drugiego okazuje się niecelne.
5' Strzał Andrzejewskiego o centymetry mija bramkę Daniela Loba.
8' Wyrównany pojedynek, lecz groźniejsze akcję stwarzają sobie gracze Geostandardu.
10' Grający z numerem „8” zawodnik „Czarnych” uderza z płaskiego podbicia, ale futbolówka o metry mija bramkę Kierata.
12' (0-1) - Michał Izydorczyk  strzałem sprzed pola karnego otwiera wynik tej rywalizacji.
14' Po zdobytej bramce lepiej prezentują się zawodnicy „Pingwinów”, lecz brakuje im dokładności pod bramkę rywala.
16' Nieudana próba strzału z pierwszej piłki w wykonaniu Piotra Szczurka.
18' Kąśliwe uderzenie Marcina Kalisza trafia tylko w boczną siatkę.
19' W końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnęli gracze Hectasu, lecz efektów w postaci bramek nie oglądaliśmy.
21' Zza linii bocznej kolegów dopinguje kontuzjowany goalkeeper Geostandardu – Arkadiusz Stahl.
23' Próba Patryka Anrzejewskiego nieudana i mamy aut bramkowy.
25' Ajaja zabrakło naprawdę niewiele, aby Piotr Szczurek doprowadził do wyrównania.
27' Dobra akcja Marka Gawrona, lecz to uderzenie ląduje wysoko nad poprzeczką bramki „Pingwinów”.
29' W drugiej odsłonie lepiej prezentują się gracze Łukasza Króla - bramka wyrównująca „wisi” w powietrzu.
31' Wojciech Urban zagrywa do Piotra Szczurka, lecz jego uderzenie trafia w boczną siatkę.
33' Złe wyjście z bramki Daniela Loba na szczęście bez konsekwencji, gdyż goalkeepera zaasekurował kolega z defensywy.
35' Gawron do Gradowskiego, ten próbuje strzału „piętką”, ale ta sztuczka mu kompletnie nie wychodzi.
36' Kolejna akcja Wojciecha Gradowskiego i kolejny raz strzał tego zawodnika nieudany…
40' (0-2) - Marcin Walczak ze stoickim spokojem pokonuje Daniela Loba i ustala wynik spotkania na dwa do zera dla „Pingwinów”.

Z meczu o "sześć punktów" zwycięsko wychodzą gracze Marcina Żala, którzy nadal walczą o utrzymanie w pierwszej lidze. Ekipa Geostandardu mocno skomplikowała sobię kwestię pozostania na zapleczu Superligi, teraz sprawa nie leży tylko w ich nogach, ale także od wyników rywali. W następnej kolejce "Czarni" o poprawę humorów powalczą z Moico, "Pingwiny" zaś czeka kolejny ważny mecz, tym razem z Domino.