20.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
4 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Węgrzyn, Wisiecki, Pierzgała
Skład: Pytel, Gul, Guźniczak, Guźniczak, Pikul, Dąbek, Janik
17' Michał Guźniczak
21' Bartłomiej Gul
23' Michał Guźniczak
29' Roman Wisiecki (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Bartłomiej Gul (nieomylny w obronie, a że pracy w defgensywie nie miał za dużo wspomagał kolegów w ataku. Strzelił drugą bramkę która wprowadziła spokoj w grze Moico.)

Ciekawie powinno być kiedy na przeciw siebie staną dwie ekipy usilnie walczące o utrzymanie, czyli Czerwone Diabły i Moico. Punkt muszą odrobić "Diabły", żeby zrównać się punktami z drużyną Pawła Dobosza, a na przykład victoria nad nimi - pozwoli im przegonić ich w tabeli i zepchnąć do strefy spadkowej. "Biali" również będą myśleć o wygranej, która da im środek stawki i przybliży do spokojnego utrzymania. Jedno jest pewne - tutaj nikt nogi odstawiać nie będzie, a to powoduje, że szykuje nam się dobry mecz.

1' - Pierwsze spotkanie rozpoczyna się nie dość że w kiepskich warunkach atmosferycznych to jeszcze z opóźnieniem. Czerwone Diabły długo czekały na przyjazd piątego zawodnika żeby wogóle móc przystąpić do meczu. Wszystko za zgodą graczy Moico, którzy zamiast wygrać walkowerem, chcą walczyć i to mimo deszczu. Przez to mecz zostanie skrócony o około 8 minut.
1' Chyba jest po meczu. Arkadiusz Całka, który chwile wcześniej dojechał na mecz już przy pierwszym kontakcie z piłką doznaje kontuzji (około 10 sekunda meczu), na szczęście na Kuźnikach zjawia się kolejny gracz Czerwonych i ratuje ich przed walkowerem.
3' Moico całkowicie dominuje nad rywalem. Raz po raz atakując na bramkę Węgrzyna, jednak brakuje celoności.
5' Dwójkowa akcja. Marcin Pytel zagrywa, a Kamil Pikul strzela, jednak instynktownie broni Węgrzyn.
7' Pierwszy raz Czerwone Diabły przekroczyły połowę boiska jednak szybko muszą wracać do obrony bo piłkę przejął Bartłomiej Gul i po dwójkowej akcji z Marcinem Janikiem oddaje strzał jednak niecelnie.
9' Kolejna akcja czerwonych. Skrzydłóem ruszył Roman Wisiecki zagrał w pole karne jednak
13' Moico, w której składzie gra wielu graczy byłej ekipy FC Barmelona stara się za pomocą tiki-taki rozbić obronę rywali, jednak Diabły trzymają się mocno.
16' - Koniec pierwszej połowy.
17' Po zmianie stron ataki Moico są co raz groźniejsze. I już w jeden z pierwszych akcji przełamują obronę rywala gdy Marcin Janik zagrał na drugi metr od bramki do Michała Guźniczaka i ten pakuje piłkę w siatkę.
18' Doskonała okazja dla Moico. Pikul zagrywa po ziemi w pole karne do Guźniczaka, a ten trafia w poprzeczkę.
21' Ataki białych nie słabną, słabnie za to obrona czerwonych i mamy kolejną bramkę. Tym razem włączający się co raz częściej do akcji ofensywnych Bartłomiej Gul wyregulował celownik i strzałem z przed pola karnego podwyższa prowadzenie.
23' Moico idzie za ciosem. Marcin Pytel nie był wstanie pokonać bramkarza jednak piłka ląduje pod nogami Guźniczaka który zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.
26' Przewaga Moico mimo prowadzenie nie maleje. Kolejne akcje kończą się jednak niedokładnymi strzałami lub brakuje ostatniego podania.
29' Czerwone Diabły postanowiły zaatakować szybka akcja Tomasza Dubiela z Kacprem Gubańskim przerwana przaz graczy Moico i szybka kontra okazuje się zabójcza. Czterech na dwóch po podaniu w pole karne do Guźniczaka piłka odbiła się jeszcze od Romana Wisieckiego i obrońca Czerwonych Diabłów pokonuje własnego bramkarza.
31' Wisiecki chciał zrewanżować się po samobóju jednak jego strzał po rajdzie środkiem niecelny.
32' Kolejne zamieszanie w polu karnym czerwonych jednak bez konsekwencji a próba kontry Diabłów zatrzymuje Gul. Chwile później sędzia kończy to nietypowe spotkanie.
32'  - Koniec spotkania.

Mecz skrócony został o niemal 10 minut jednak nie to jest naważniejsze. Jest to dowód że od pewnych punktów ważniejsza jest przyjemność gry w piłke. Nawet mimo deszczu i osłabienia rywala. Moico po za zgarnięciem 3. punktów zrobiło duży krok do nagrody fair play