20.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 2 )
Skład: Nikipiło, Stochalski, Witkowski, Gołda, Kozicki, Piątkowski, Kowalik, Misiak, Deleszkiewicz
Skład: Kulesza, Żal, Skowyra, Zaborski, Kalisz, Izydorczyk, Deryło, Mela
8' Jarosław Gołda
12' Michał Piątkowski
38' Sławomir Kozicki
14' Marcin Żal
29' Rafał Kulesza
Zawodnik meczu: Sławomir Kozicki (Bardzo aktywny przez niemal całe spotkanie, to po jego uderzeniu w 38 minucie udało się zgarnąć całą pulę w starciu z Hectasem.)

Challenger i zarazem beniaminek - Fizjoterapia Polska zmierzy się z innym beniaminkiem, który jednak znajduje się w strefie spadkowej - Hectasem. "Pingwiny" potrzebują punktów niczym tlenu i jeżeli nie zdobędą punktów z "Fizjoterapeutami", wtedy mogą powoli witać się już z powrotem z 2 ligą. Z kolei "Zieloni" w razie wpadki, mocno pokomplikują sobie sprawę awansu wyżej. Mają jednak w swoich szeregach lidera klasyfikacji strzelców - Jarosława Gołdę, który może im mocno pomóc. Na niego defensywa Hectasu musi uważać, bo on niemal w pojedynkę potrafił już wygrywać mecze Fizjoterapii.

1' Obie ekipy bez nominalnych bramkarzy, pod nieobecność Rozpędowskiego między słupkami "Fizjoterapeutów" - Witkowski, Kierata zaś zastępuje Zaborski.
3' Od samego początku lepiej prezentują się gracze "Pingwinów", lecz ich ataki nie zazębiają się co owocuje bramkiem klarownych sytuacji.
5' Marcin Kalisz uderza z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisuje się goalkeeper gości.
7' Trzy rzuty rożne z rzędu w wykonaniu graczy Fizjoterapii i po jednym z nich Nikipiło bardzo bliski otwarcia wyniku meczu.
8' (0-1) - Kiks obrońcy Hectasu i wślizgiem bramkę zdobywa Jarosław Gouda.
10' Kąśliwe uderzenie Kalisza z dalszej odległości i z wielkim trudem futbolówkę nad poprzeczką przenosi Robert Witkowski.
12' (0-2) - Zagrania z głębi pola nie przecina Mela, do piłki dopada Michał Piątkowski i mamy drugą bramkę dla ekipy przyjezdnych.
14' (1-2) - Dystans do rywala zmniejsza Marcin Żal, który uderzeniem z dystansu pokonuje Witkowskiego - śliska piłka przeszła pod brzuchem bramkarz i wpadła do bramki.
17' Klepka Gołdy z Piątkowski i uderzenie tego drugiego trafia w słupek.
19' Minimalnie niecelny strzał głową w wykonaniu Jarosława Gołdy.
22' Druga odsłona rozpoczęła się od szturmowych ataków Fizjoterapii Polskiej, lecz nie mamy efektu w postaci gola.
25' Coraz śmielej poczynają sobie gracze "Pingwinów", bramka wyrównująca wisi w powietrzu.
27' Kolanami piłkę zmierzająca do bramki odbija Rafał Zaborski i mamy rzut rożny dla FP.
29' (2-2) - Gospodarze dopięli swego! Ataki Strzałem z dystansu do wyównania doprowadza Rafał Kulesza.
31' Obie drużyny grają cios za cios, niestety warunki pogodowe nie pozwalają rozwinąć skrzydeł zawodnikomu obu "siódemek".
33' "Fizjoterapeuci" grają "klepką" - Hectas nastawia się na kontry, które są naprawdę bardzo groźne.
35' Po jednej z kontr "Pingwinów" zamiast strzelać, piłkę źle zagrywa Adam Skowyra czym marnuje 100% sytuację na objęcie prowadzenie.
37' Niespodzewane podanie do Jarosława Gołdy, lecz uderzenie superstrzelca gości minimalnie niecelne.
38' (2-3) - Po strzale Nikipiło futbolówka trafia w słupek, dopada do niej Sławomir Kozicki i strzałem pod poprzeczkę ustala wynik spotkania, na trzy do dwóch dla "Fizjoterapeutów".

Mimo nie najlepszych warunków pogodowych to spotkanie sprawiło, że kibicom zgromadzonym na Kuźniakach wcale nie było zimno. Na rozstrzygnięcie wyniku musieliśmy czekać niemal do końca pojedynku, lecz naprawdę było warto. Po końcowym gwizdku w lepszych nastrojach była ekipa "Fizjoterapeutów", która zgarnęła ważny komplet oczek. Trzy punkty i awans na pozycję vicelidera to dorobek po końcowym gwizdku drużyny Roberta Witkowskiego, która w kolejnej potyczce zmierzy się z zawsze groźnymi graczami Domino. Hectas po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony, lecz po raz kolejny nie zgarnął choćby jednego oczka... Już w najbliżej kolejce "Pingwiny" zagrają o życie z Geostandardem.