13.05 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 1 )
Skład: Szafrański, Witko, Lis, Stawiany, Bogdanowicz, Ślepecki, Skalski, Szafrański, Krasiński, Celmer, Piesik, Osiński
Skład: Kulesza, Żal, Walczak, Skowyra, Maślak, Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Kierat
10' Kamil Piesik
18' Patryk Szafrański
32' Kamil Skalski
37' Dorian Szafrański
23' Marcin Walczak
Zawodnik meczu: Patryk Szafrański (To on otworzył wynik tego meczu i ogólnie był bardzo aktywny. )

Pierwszą taką parą będzie pojedynek Hectasu z Rycerzami Papieru. Zarówno jedni jak i drudzy jako beniaminkowie znajdują się w sterfie spadkowej. Tutaj zdobycie trzech punktów będzie bardzo cenne, bo może dać wydostanie się z niej. Bukmacherzy większe szanse na sukces dają teamowi z Bielawy, który wydaje się mniej uzależniony od Łukasza Krasińskiego, niż "Pingwiny" od Radosława Dudka. Jako, że to starcie beniaminków, liczymy na wyrównaną i twardą grę. Do składu "Bielawian" w końcu wraca po ciężkiej kontuzji - Krasiński.

2' Rycerze Papieru od samego początku starają się narzucić rywalom swój styl gry, ale nie dają rady, bowiem Hectas dobrze się broni.
4' Marcin Kalisz sprzed pola karnego i Marcin Celmer dobrze piłkę zbija na rzut rożny.
5' Rafał Kulesza idealnie zagrywa w tempo do Kalisza, który z bliska uderza w bramkarza.
Na boisku mamy dużą ilość prób z dystansu, ale żadna nie chce wejść do bramki, bowiem albo jest niecelna albo blokowana przez obrońców obu ekip.
10'  - Żółtą kartką za faul na rywalu zostaje ukarany Kamil Piesik
14' Rafał Lis z dystansu przenosi piłkę nad poprzeczką.
18'  (0:1) - Patryk Szafrański wychodzi sam na sam z Krystianem Kieratem i pewnym strzałem przy słupku, nie daje żadnych szans bramkarzowi.
19' Marcin Kalisz z wolnego i bramkarz zbija piłkę na rzut rożny.
20' Wrzutka z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskakuje Kalisz, który uderza w Celmera.
23'  (1:1) - Krótko rozegrany rzut wolny przez Kalisza. Ten wystawia piłkę Marcinowi Walczakowi, który z dystansu zaskakuje Celmera, który wpada z piłką do bramki.
24' Wrzutka Kalisza i pewnie chwyta ją Celmer.
28' Kamil Skalski do Mariusza Stawianego, który z bliska uderza bardzo niecelnie, gdzieś na okolice 2,3 piętra.
30' Tomasz Ślepecki idealnie zagrywa do zamykającego akcję Stawianego, który z bliska uderza w bramkarza.
32'  (1:2) - Skalski strzela sprzed pola karnego i po ręce Kierata piłka wpada do siatki.
36' Kalisz oddaje kąśliwe uderzenie, które po rykoszecie od obrońcy, w ostatniej chwili mija bramkę Celmera.
37'  (1:3) - Łukasz Krasiński w tempo zagrywa do Doriana Szafrańskiego, który oddaje płaski strzał. Ten wtacza się do bramki, pod nogami zasłoniętego Kierata.

Hectas pomimo dobrych zawodów, musiał uznać wyższość przyjezdnych z Bielawy. Ci dzięki zwyciestwu mocno zbliżyli się do miejsca na podium. "Pingwiny" z kolei nadal znajdują się w strefie spadkowej. Rycerzy Papieru czeka jeszcze jeden mecz dzisiaj, z Domino. Hectas natomiast w piątek podejmie Diabłów.