23.05 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
4 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Szymański, Pieńkowski, Plichta, Krowicki, Onufrowicz, Krowicki, Borysewicz, Kaniecki, Borysewicz, Halek, Mytych
Skład: Kulesza, Żal, Skowyra, Maślak, Maślak, Zaborski
17' Filip Borysewicz
38' Tomasz Kaniecki
2' Tomasz Maślak
14' Tomasz Maślak
35' Tomasz Maślak
37' Rafał Kulesza
Zawodnik meczu: Tomasz Maślak (Autor hattricka oraz asysty przy trafieniu Rafała Kuleszy. Pomimo gry jednym zawodnikiem mniej, do końca spotkania był bardzo aktywny.)

Hestas i Auto Truck to dwie doświadczone drużyny, które mają na swoim koncie spore doświadczenie również w 1 lidze. Teraz jedni i drudzy spotkali się w grupie C, 2 ligi ale cele mają całkiem inne. Hectas walczy o miejsce w czołowej części tabeli natomiast Auto Truck broni się przed spadkiem do tworzonej od nowego sezonu 3 ligi.

"Pingwiny" na to spotkanie przybyły w zaledwie sześcioosobowym składzie co w roli faworyta stawiało drużynę Grzegorza Krowickiego. Wbrew oczekiwaniom zgromadzonych kibiców, już w 2 minucie to właśnie Hectas wyszedł na prowadzenie po golu Tomasza Maślaka. Mogło się wydawać, że to tylko wypadek przy pracy i już za chwilę Auto Truck doprowadzi do wyrównania ale pomimo wielu okazjom, wynik nie ulegał zmianie. Bliski szczęscia był w 10 minucie Maciej Mytych ale uderzając po długim rogu trafił tylko w słupek.

Hectas grał mądrze z kontry co zaowocowało drugim golem w 14 minucie. Marcina Borysewicza po raz drugi w tym meczu pokonał Tomasz Maślak. Dwie minuty później kontaktową bramkę mógł zdobyć Radek Plichta ale zarówno jego strzał jak i dobitka trafiły w bramkarza Hectasu. Wreszcie w 17 minucie po fantastycznej wrzutce Tomasza Kanieckiego z lewego skrzydła w pole karne rywala i wykorzystanej sytuacji sam na sam z bramkarzem przez Filipa Borysewicza, Auto Truck strzelił upragnionego gola.

Grający jednego zawodnika mniej Hectas, wcale nie rezygnował z wygranej. W 18 minucie mocny, płaski strzał oddał Tomasz Maślak, piłka o centymetry minęła słupek bramki Marcina Borysewicza. Na minutę przed przerwą mogło być 3:1 ale gdy T.Maślak minął bramkarza, tyły za bratem zabezpieczył Filip Borysewicz i po chwili wybił piłkę z pustej bramki!

Auto Truck nie miał pomysłu na pokonanie osłabionego kadrowo Hectasu, w 28 minucie kolejnej dogodnej okazji nie wykorzystał Plichta, który trafił w bramkarza mając przed sobą tylko jego. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska, Andrzej Maślak zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Auto Trucku trafiając w słupek. Kiedy wydawało się, że zespół grający w żółto-czerwonych strojach wreszcie wyrówna, po podaniu Rafała Kuleszy, Tomasz Maślak skompletował hattricka. Sam Kulesza, chwilę później podwyższył na 4:1 i było już pewne kto zgarnie w tym meczu trzy punkty.

Jedyne na co było w tym spotkaniu stać jeszcze Auto Truck to gol Tomasza Kanieckiego z 38 minucie, po podaniu Pieńkowskiego. Hectas umacnia się w środku tabeli a zespół Grześka Krowickiego jest coraz bliższy degradacji.