24.04 godz. 20:10, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
( 1 : 2 )
Skład: Przybylski, Żal, Walczak, Skowyra, Dudek, Maślak, Maślak
Skład: Waleszczyński, Rumin, Jała, Dudek, Gawłowski, Królikowski, Zając, Pistl, Czarnecki, Koch, Czajka
6' Radosław Dudek
10' Tomasz Maślak (Rzut karny)
28' Marcin Żal
37' Tomasz Maślak
16' Marcin Koch
27' Piotr Zając
31' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Tomasz Maślak (Strzelił dwie bramki, był obok Radka Dudka głównym motorem napędowym swojej drużyny.)

Obie ekipy początek nowego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych, na ich kontach widnieją zaledwie trzy oczka. Bezpośrednia konfrontacja całkowicie może przekreślić szanse na włączenie się do walki o pierwszą ligę.

3' Doskonała okazja przed Fulanito na zdobycie pierwszej bramki, strzał Czarneckiego z pięciu metrów ląduje na słuplku, dobita tego samego zawodnika było już bardzo niecelna.
6'  (0:1) - Radosław Dudek atomowym strzałem pod poprzeczkę wyprowadza Hectas na prowadzenie.
10'  (0:2) - Rzut karny dla Hectasu, Jacek Pistl fauluje w polu karnym Tomka Maślaka, do piłki podchodzi sam poszkowany i pewnym strzał w środek bramki podwyższa prowadzenie.
12' Wojciech Dudek strzela z dystansu, piłka odbija się od nogi obrońcy i wychodzi na rzut rożny.
14' Długie podanie z głębi pola do Radosław Dudka, niepilnowany napastnik "pingwinów" obraca się z piłką i strzela z woleja bardzo niecelnie.
16'  (1:2) - Błyskawiczna kontra Fulanito, Koch zagrywa do Zająca, Piotrek oddaje mu z pierwszej piłki, pomocnik Fulanito pędzi sam na bramkę Hectasu i oddaje strzał, piłka wpada do siatki.
17' To mogła być szybka wymiana ciosów, Tomek Maślak strzela zza pola karnego, piłka przelatuje obok słupka.
23' Dwójkowa akcja duetu Maślak - Dudek, podanie Tomka do Radka było bardzo dokładne, lecz strzał tego drugiego w ostatniej chwili zablokował Waleszczyński.
27'  (2:2) - Piotr Zając otrzymuje podanie z głębi pola, napastnik Fulanito pociągnął z piłką kilka metrów i oddał pewny strzał w długi róg.
28'  (2:3) -  Hectas nie daje za wygraną, Marcin Żal strzela w krótki róg i ponownie "pingwiny" na prowadzeniu.
31'  (3:3) - Mamy wyrównanie, Piotr Zając strzela w długi róg, piłka wpada obok rzucającego się golkipera Hectasu.
34' Fulanito próbuje pójść za ciosem, niestety prakuje im dokładność i precyzji. Dużo piłkek jest bardzo niecelnych.
37'  (3:4) - Indywidualna akcja Tomasz Maślaka, od połowy boiska jak tyczki minął dwóch rywali i pewnym strzał umieszcza piłkę w siatce.
38' Hectas mógł już pozbawić rywala nadzieji na korzystny wynik, Tomek Maślak pudłuje z najbliższej odległości. Radek Dudek może czuć się niezadowolony bowiem kolega zmarnował doskonałe podanie.
39' Kontra Hectasu, Radosław Dudek strzela zza pola karnego, piłka przelatuje nad poprzeczką.

Hectas zagrał w siedmioosobowym składzie i zgarnął ważne trzy oczka. Duża w tym zasługa duetu Dudek-Maślak. Fulanito mimo sporej ilości zawodników rezerwowych nie wykorzystała swojej okazji aby grać rywala. W następnym meczu Hectas zagra z Los Agentes Hofses Team, Fulanito podejmie Żar Tropików.