12.06 godz. 20:55, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
( 2 : 1 )
Skład: Baranowski, Apicionek, Puńko, Wieczorek, Dziergwa, Wojewoda, Ołdak
Skład: Zadorożny, Korsak, Gołaczyński, Żyniewicz, Turek, Nowakowski, Topornicki, Skorupa, Jaworski
16' Łukasz Dziergwa
31' Michał Baranowski
37' Łukasz Dziergwa
5' Przemysław Topornicki
13' Przemysław Topornicki
Zawodnik meczu: Łukasz Dziergwa ()

Po nieoczekiwanej porażce FC Barmelona z Inss-Polem, Rycerze Ni mieli awans do Superligi na wyciągnięcie ręki, wystarczyło tylko pokonać znajdujących się nad strefa spadkową Best-Com Orange. Gdzieś w głowach zawodników Przemka Topornickiego z pewnością była porażka z "Pomarańcowymi" w poprzedniej edycji gdzie po golu Dawida Ratajczyka, Best-Com wygrał 1:0.

Na to spotkanie, Best-Com przybył w zaledwie siedmioosobowym składzie co już na starcie w roli faworyta stawiało Rycerzy Ni. Kiedy w 5 minucie, Adrian Jaworski oddał strzał z lewego sektora pola karnego, który już prawie padł łupem Jacka Puńko ale ostatecznie piłkę do bramki wcisnął Przemek Topornicki wszyscy zaczęli się tylko zastanawiać jak wysoko wygrają Rycerze.

Wszystkich obserwójących to spotkanie, oraz samych zawodników Rycerzy Ni, Topornicki w takim przekonaniu jeszcze bardziej utwierdził w 13 minucie kiedy podwyższył na 2:0, również przy pomocy Adriana Jaworskiego. Nadzieję w piłkarzy Best-Comu wlał jednak Łukasz Dziergwa, który płaskim strzałem, na cztery minuty przed przerwą strzelił kontaktowego gola.

Rycerze Ni dwoili i troili się pod bramką rywala ale wynik wciąż nie ulegał zmianie i pierwsza część zakończyła się wynikiem 2:1. W drugiej odsłonie tego meczu, w zawodnikach Best-Com było widać wielką wolę walki i chęć wygrania tego meczu chociaż dla nich stawką była jedynie satysfakcja ze zwycięstwa. W 26 minucie Jaworski posłał piłkę nad poprzeczką, dwie minuty później niecelny strzał oddał Łukasz Nowakowski. Piłkarska złość w piłkarzach Ni była coraz bardziej zauważalna a i rywal nie odpuszczał i walczył o piłkę na każdym metrze boiska.

Kiedy w 31 mincie Michał Baranowski, po podaniu świetnie spisującego się tego dnia Dziergwy, doprowadził do wyrównania szał radości jaki wdarł się w szeregi Best-Comu sprawił, że postronny widz miałby przekonanie, że zespół w pomarańczowych koszulkach gra o mistrzostwo ligi WROCBAL. Uskrzydlony beniaminek poszedł za ciosem i w 37 minucie rozłożył na łopatki rywala, któremu zwycięstwo z każdą minutą wymykało się z rąk. Łukasz Dziergwa wykorzystał sytuację sam na sam z Zadorożnym i było już po meczu. Minutę później mogło być 3:3 ale Przemka Topornickiego zatrzymała poprzeczka.

Rycerze Ni przegrali "wygrany mecz" na własne życzenie i pretensje mogą mieć jedynie do siebie. W gronie zespołów, które w kolejnej edycji zobaczymy w Superlidzę będą zatem: WSOWL II, Inss-Pol oraz FC Barmelona, dla tych ostatnich zwycięstwo Best-Comu było zbawienne.