04.06 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Jakub Orliński
( 0 : 1 )
Skład: Patałuch, Rumak, Grzesiuk, Tafelski, Szafarski, Jankowski, Armatys, Trojanowski, Słowiński, Kotas, Koziołkiewicz
Skład: Guźniczak, Kowalski, Janik, Guźniczak, Zwierzyński, Pawlaczyk, Józefczyk, Pikul, Szulc, Szwalbe
1' Kamil Tafelski
17' Tomasz Słowiński
28' Paweł Armatys
40' Paweł Szafarski
5' Krystian Szwalbe
Zawodnik meczu: Kamil Tafelski (Już w 10 sekundzie zdobył bramkę dla WSOWL a przez całe spotkanie był bardzo aktywny pod bramką przeciwnika.)

Hitowe spotkanie w 1 lidze. Zagrają ze sobą bowiem aktualny lider i trzecia drużyna tabeli. Ekipa Marcina Janika do ósmej kolejki była niepokonana, wtedy to właśnie musiała uznać wyższość dużo niżej notowanej drużynie Capgemini jednak nadal pozostają oni głównym faworytem do awansu. Wojskowi natomiast w pierwszych sześciu meczach zdobyli komplet punktów jednak trzy ostatnie kolejki przyniosły znaczną obniżkę ich formy i zaledwie dwa zdobyte punkty. Trzeba wrócić na właściwe tory bo kolejna strata punktów w wykonaniu ekipy Jarka Patałucha może mieć poważne konsekwencje w końcowym rozrachunku. Zapowiada sie naprawdę ciekawe widowisko w którym obie drużyny z pewnością będą walczyć o każdy metr boiska.

1' (0:1) - Ależ początek w wykonaniu WSOWL !!! Tuż po rozpoczęciu gry Jarosław Patałuch uderzył na bramkę Guźniczaka, ten odbił piłkę przed siebie a nadbiegający Kamil Tafelski wpakował ją do siatki notując trafienie w 10 sekundzie meczu!!!
3' Szwalbe uderza zza pola karnego jednak zbyt lekko i Rumak bez problemów łapie piłkę.
5' Krystian Szwalbe zagrywa piłkę ręką lecz nie zgadza się z decyzją arbitra i otrzymuje żółtą kartkę.
5' Po chwili ten sam zawodnik schodząc z boiska w niecenzuralnych słowach wypowiada się o pracy sędziego i obraża go za co zostaje ukarany czerwoną kartką! FC Barmelona przez 5 minut będzie grać w osłabieniu!
7' Jakub Grzesiuk uderza z dystansu jednak wysoko nad poprzeczką.
9' Tym razem Jarek Patałuch próbował zaskoczyć Guźniczaka strzałem z dystansu jednak zrobił to z podobnym skutkiem jak chwilę wcześniej kolega z drużyny.
11' Kowalski dogrywa na 7 metr do niepilnowanego Michała Guźniczaka jednak ten w świetnej sytuacji nie trafia w piłkę.
13' Szafarski w pole karne do Armatysa. Strzał napastnika WSOWL w dobrym stylu broni Guźniczak.
16' Minimalnie niecelne uderzenie z 15 metrów w wykonaniu Pawła Szafarskiego.
17' Tomasz Słowiński popełnia fatalny błąd i nie trafia głową w piłkę chcąc ją wybić. Futbolówka trafia na 9 metr do niepilnowanego Mateusza Józefczyka jednak zawodnik FC Barmelona marnuje świetną okazję i posyła piłkę nad poprzeczką.
17' Tomasz Słowiński ukarany żółtą kartką za faul.
19' Rzut wolny dla FC Barmelona z okołu 15 metrów. Po uderzeniu Pawlaczyka piłka trafia w mur.
22' Grający dziś w polu bramkarz WSOWL Mateusz Kotas zagrywa do wychodzącego na czystą pozycję Tafelskiego jednak ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem posyła piłkę obok bramki.
23' Dośrodkowanie Guźniczaka z linii autowej i strzał głową Józefczyka jednak piłka przelatuje nad bramką.
25' Józefczyk zgrywa piłkę przed pole karne a nadbiegający Kamil Pikul strzela mocno lecz niecelnie.
28' (0:2) - Paweł Armatys wychodzi sam na sam z Guźniczakiem, przerzuca piłkę nad bramkarzem i głową kieruje ją do bramki.
30' Piotr Rumak zbyt długo zwlekał z wznowieniem gry i sędzia odgwidał rzut wolny pośredni. Krótkie rozegranie piłki w wykonaniu zawodników FC Barmelona jednak strzał Pawlaczyka jest zbyt lekki i Rumak bez problemów łapie piłkę.
31' Kolejny rzut wolny dla ekipy Marcina Janika. Tym razem do piłki ustawionej na 12 metrze podszedł Dariusz Szulc jednak trafił w mur.
35' Paweł Armatys marnuje znakomitą okazję na podwyższenie wyniku i przegrywa pojedynek sam na sam z Guźniczakiem.
40' Zbigniew Guźniczak łapie piłkę, która w ocenie sędziego znajdowała się poza polem karnym. Rzut wolny dla WSOWL.
40' Wojskowi nie mogą się zdecydować, który z nich ma wykonać rzut wolny i po chwili Paweł Szafarski zostaje ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.
40' Do rzutu wolnego podchodzi Kamil Tafelski jednak jego uderzenie trafia w mur.

Bardzo ciekawe i zacięte spotkanie w którym większą skutecznością wykazali się zawodnicy WSOWL. Trzy punkty zdobyte w tym meczu oznaczają że ekipa Jarka Patałucha w przyszłym sezonie ponownie zagra w Superlidze! Przed Wojskowymi jeszcze jedno spotkanie w którym zmierzą się z Geostandardem lecz nie ma ono już znaczenia dla końcowego rozrachunku. FC Barmelona natomiast, która przez długi czas liderowała w tabeli 1 ligi w swoim ostatnim meczu spotka się z Inss-Polem i to spotkanie zadecyduje, którą z tych drużyn ujrzymy w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej! Może też sie okazać że obie te drużyny wywalczą awans jednak stanie się tak tylko wtedy gdy zajmujący obecnie drugie miejsce w tabeli Rycerze Ni przegrają swój mecz z Best-Com Orange a Inss-Pol pokona ekipę Marcina Janika.