02.06 godz. 20:05, Leśnica, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Mieszkalski, Mieszkalski, Koczuk, Szczepiński, Kittner, Dobrzański, Koczuk, Andysz
Skład: Zadorożny, Korsak, Gołaczyński, Gołaczyński, Żyniewicz, Turek, Topornicki, Skorupa, Jaworski
23' Krzysztof Dobrzański
13' Tomasz Skorupa
Zawodnik meczu: Piotr Koczuk (Waleczny i nieustępliwy defensor Theronu, wielokrotnie powstrzymywał bramkostrzelnych napastników Rycerzy Ni. Skutecznie zatrzymał króla strzelców z poprzedniej edycji, Przemka Topornickiego.)

Rycerze Ni i Theron F.T. wciąż walczą o awans do Superligi, beniaminek zajmuje obecnie trzecie a były superligowiec, czwarte miejsce w ligowej tabeli. Oba zespoły chciały więc wyrwać z bezpośredniego pojedynku konplet punktów gdyż może zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu to zawsze, kolejny "punkt" więcej.

W pierwszych, dziesięciu minutach gry, żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji a gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero na dwie minuty przed upływem kwadransu, świetną wrzutką z lewego skrzydła na wysokości połowy boiska popisał się Jacek Gołaczyński, piłka trafiła pod nogi Tomasza Skorupy, który mając przed sobą tylko bramkarza, oddał mocny strzał po długim rogu i wyprowadził Rycerzy Ni na prowadzenie.

Theron mógł wyrównać w 20 minucie ale płaski strzał Krzysztofa Dobrzańskiego, z linii pola karnego okazał się niecelny. Po zmianie stron, w 23 minucie równie długim podaniem jak Gołaczyńki popisał się Grzegorz Mieszkalski z ekipy Theron F.T., stojący tyłem do bramkarza rywali Krzysztof Dobrzański trącił piłkę głową i ta wpadła do bramki.

W 27 minucie Dobrzański miał kolejną okazję do zdobycia bramki ale strzelając zza pola karnego posłał piłkę dwa metry obok prawego słupka a wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Theron zremisował z Rycerzami Ni 1:1 i sprawa awansu dla obu zespołów jest wciąż otwarta. Warto dodać, że za plecami czai się jeszcze groźny i coraz lepiej spisujący się w końcówce sezonu Inss-Pol.