02.06 godz. 18:30, Leśnica, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Matczak, Zagórny, Purtak, Jakimczyk, Rokita, Patrzykąt, Szewców, Nowak, Sowada, Samson
Skład: Marek, Król, Iwaszkiewicz, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Mońko, Szczurek, Gawron, Urban
5' Tomasz Patrzykąt
19' Łukasz Nowak
23' Łukasz Nowak
6' Piotr Szczurek
15' Krzysztof Szczurek
28' Krzysztof Szczurek
37' Piotr Szczurek (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Krzysztof Szczurek (Autor dwóch trafień dla Geostandardu, do spółki z Piotrkiem Szczurkiem tworzył groźny duet od bramką rywala.)

Wszystko wskazuje na to, że Capgemini do ostatniej kolejki będzie musiało walczyć o pierwszoligowy byt. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, ekipa Andrzeja Kałuży poległa bowiem w starciu z Geostandardem Wrocław.

Pierwszego gola doczekaliśmy się już w 5 minucie kiedy to po świetnej, zespołowej akcji, podanie Łukasza Nowaka na bramkę zamienił Tomasz Patrzykąt. Radość Capgemini trwała jednak zaledwie minutę, wówczas Piotr Szczurek został sfaulowany przed polem karnym Geostandardu przez Marka Matczaka a po chwili sam wymierzył sprawiedliwość rywalom strzelając im gola z rzutu wolnego. W 8 minucie mogło być 2:1 dla ekipy grającej w czarnych strojach ale Zagórny z wielkim trudem wybronił strzał Krzyśka Szczurka. Zawodnicy Capgemini również nie próznowali i w 10 minucie przeprowadzili dwie groźne akcje ale oba, dokładne podania Jakimczyka nie zostały wykorzystane przez jego kolegów.

Siłą rażenia Geostandardu w tym meczu był duet Krzysztof i Piotr Szczurek, w 15 minucie po podaniu tego drugiego, najmłodszy z rodu strzałem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później szansę na podwyższenie prowadzenia miał Wojciech Urban ale bramkarz Capgemini wybronił jego strzał z głowy po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Szczurka.

Capgemini cały czas dążyło do wyrównania i po dwóch próbach Łukasza Nowaka, wreszcie piłka znalazła drogę do bramki. Minutę później sędzia Adam Rynkowski zaprosił oba zespoły na przerwę.

Po zmianie stron Capgemini już w 23 minucie objęło prowadzenie po golu Nowaka, który tylko dołożył nogę wykorzystująć świetne podanie Krzysztofa Samsona. Kolejne trzy minuty to napór ekipy Andrzeja Kałuży ale świetnie w bramce Geostandardu spisywał się Daniel Marek, który między innymi wybronił groźny strzał Jacka Jakimczyka zmierzający pod poprzeczkę.

W 28 minucie zrobiło się nie 4:2 a 3:3, Krzysztof Szczurek zdecydował się na strzał zza pola karnego i jak się okazało była to świetna decyzja. Piłka wpadła do bramki tuż przy słupku a Zagórny nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Od tej pory długo czekaliśmy na jakąś klarowną sytuację pod jednej lub drugiej stronie boiska. Kluczowa dla całego spotkania, okazała się sytuacja z 37 minuty gdy we własnym polu karnym, piłkę ręką zagrał Rokita. Sędzia podyktował rzut karny, którego na zwycięskiego gola zamienił Piotr Szczurek.

Capgemini miało jeszcze dwie okazje do wyrównania ale najpierw Rokita oddał niecelny strzał po długim rogu a w ostatniej minucie nie trafił z główki do bramki rywala po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Nowaka. Geostandard Wrocław - Capgemini 4:3. Jeśli Capgemini przegra z Lex Pistols a Astech pokona Theron F.T. to z 1 ligą pożegna się właśnie zespół Andrzeja Kałuży.

Krzysztof Szczurek (Geostandard Wrocław)