28.05 godz. 19:15, Leśnica, Sedzia: Michał Baraniecki
1 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Marek, Król, Iwaszkiewicz, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Szczurek, Gawron, Urban, Maj
Skład: Guźniczak, Kowalski, Janik, Guźniczak, Pawlaczyk, Stasz, Józefczyk, Pikul, Szulc, Szwalbe
23' Stanisław Iwaszkiewicz
21' Krystian Szwalbe
Zawodnik meczu: Krystian Szwalbe (Kolejny, świetny występ zawodnika FC Barmelona, którego pozyskanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Krystian po raz kolejny wykazał się walecznością oraz nieustępliwością na boisku, strzelił też zwycięskiego gola.)

Po tym spotkaniu spodziewaliśmy się pełnego walki widowiska. Zarówno FC Barmelona jak i Geostandard ma o co walczyć a więc zdobycie tutaj trzech punktów może być zbawienne.

O pierwszej połowie możemy powiedzieć jedynie tyle, że się po prostu odbyła. Chociaż nie brakowało w niej walki to ta toczyła się głównie na środku boiska a strzałów na bramki po obu stronach było jak na lekarstwo. W 5 minucie groźnie uderzył Janik ale ze złapaniem piłki nie miał problemów Daniel Marek, w 13 minucie przed szansą stanął Mateusz Józefczyk ale jego strzał zablokowali obrońcy. Najgroźniejsza akcja miała miejsce dopiero w 20 minucie i należała do Geostandardu. Po strzale Piotrka Szczurka, Pawlaczyk wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki, dobitkę Krzyśka Szczurka w świetnym stylu wybronił Zbigniew Guźniczak przenosząc piłkę nad poprzeczką... udem!

Druga połowa to już całkiem inny mecz. Akcje przenosiły się z jednej pod drugą bramkę a bramkarze nie mogli narzekać na nudę. Zarówno Daniel Marek jak i Zbyszek Guźniczak popisywali się świetnymi interwencjami. Ale znim byliśmy światkami popisów bramkarskich, w 21 minucie FC Barmelona wyszła na prowadzenie po golu Krystiana Szwalbe, który wykorzystał wrzutkę Michała Guźniczaka z rzutu rożnego.

Gra mocno się zaostrzyła a zawodnicy walczyli o każdy metr boiska, w 23 minucie Stanisław Iwaszkiewicz sfaulował Marcina Janika tuż przed polem karnym Geostandardu za co został ukarany żółtą kartką. Strzał Pawlaczyka z rzutu wolnego wyłapał Daniel Marek i wciąż było tylko 1:0. Grający przez dwie minuty w osłabieniu zespół Mariusza Szczurka nie ustępował nawet na moment, w 24 minucie groźnie z dystansu uderzył Wojciech Urban ale Z.Guźniczak był na posterunku. Akcja ta przerodziła się w kontrę dla FC Barmelona ale Janik zakończył ją strzałem prosto w ręce Daniela Marka.

W 25 minucie Marcin Janik znalazł się oko w oko z bramkarzem Geostandardu, ten sprytnie wygarnął mu piłkę spod nóg ale snajper FC Barmelona padł w polu karnym jak długi domagając się rzutu karnego. Sędzia Michał Baraniecki zachował jednak zimną krew i nakazał grać dalej.

Dwie minuty później świetnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Krystian Szwalbe ale wykończenie tej akcji pozostawiało wiele do życzenia. Od tej pory Geostandard zepchnął rywala na własną połowę ale zarówno bramkarz jak i defensywa rywala skutecznie odpierała ataki. W 32 minucie Szwalbe wypracował kolejną akcję z własnej połowy ale Marcin Janik zakończył ją niecelnym strzałem.

Wynik nie uległ już zmianie a okazji do tego było już niewiele. FC Barmelona pokonując Geostandard wysunęła się na pozycję lidera 1 ligi ale by zapewnić sobie awans potrzebuje jeszcze przynajmniej jednego punktu.