16.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Bulzacki, Stefanik, Nowicki, Stefanik, Kuliński, Feja, Wójcik, Kędzia, Wójcik, Biliński
Skład: Mieszkalski, Mieszkalski, Koczuk, Panejko, Szewczyk, Kittner, Koczuk, Żuk, Andysz
33' Rafał Wójcik
13' Roman Kittner
24' Paweł Panejko
27' Mateusz Szewczyk
33' Roman Kittner
Zawodnik meczu: Roman Kittner (Pewna gra w obronie a do tego skuteczny w ataku.Mecz zakończył z dwoma bramkami na koncie)

Gdy spotykają się zespół walczący o awans z drużyną, która jak dotąd nie zdobyła żadnego punktu faworyt może być tylko jeden. Tak właśnie jest w tym przypadku. Ekipa Pawła Mieszkalskiego pomimo tego, że traci trzy oczka do miejsca premiowanego awansem, nie złożyła jescze broni i nadal będzie walczyć o promocję do Superligi. PKS Augustyn natomiast ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w pierwszej lidze i jest prawie pewne, że Piotr Stefanik i spółka będą musieli opuścić szeregi pierwszoligowców.

1' Niezbyt sprzyjające warunki do gry. Zawodnikom obydwu zespołów przyjdzie rywalizować przy porywistym wietrze oraz w strugach ulewnego deszczu.
7' Jak do tej pory nie oglądaliśmy żadnej groźnej sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką. W składnym konstruowaniu akcji przeszkadzają rzęsiście padający deszcz oraz śliska i nasiąknięta murawa. Gra toczy się głównie w środku pola a nieśmiałe akcje z jednej lub drugiej strony szybko przerywane są przez przeciwnika.
13'  (1:0) - Paweł Panejko dogrywa z rzutu wolnego a Roman Kittner z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki.
15' Rafała Wójcik na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i oddał groźny strzał, który na raty obronił Paweł Mieszkalski.
16' Adam Bulzacki wybija na rzut roźny mocne uderzenie Bartłomieja Koczuka.
18' Nieudana próba strzału w wykonaniu Grzegorza Andysza.
20' - Koniec pierwszej połowy. Miejmy nadzieję, że pomimo niesprzyjających warunków w drugiej połowie obejrzymy ciekawsze widowisko.
21' Kąśliwy strzał Tomasza Stefanika zza pola karnego broni Mieszkalski.
24'  (2:0) - Paweł Panejko zdobywa drugą bramkę, wykorzystując dobre dogranie Mateusza Szewczyka.
27'  (3:0) - Mateusz Szewczyk w sytuacji sam na sam pokonuje Bulzackiego.
28' Patryk Biliński uderza zza pola karnego jednak Mieszkalski nie daje się zaskoczyć.
30' Minimalnie obok bramki uderzał Panejko.
31' Oskar Wójcik dogrywa w pole karne, Biliński strzela piętą jednak Mieszkalski broni to uderzenie.
33'  (4:0) - Roman Kittner uderza zza pola karnego, piłka po raz czwarty ląduje w bramce.
33'  (4:1) - Rafał Wójcik zdobywa bramkę strzałem z linii pola karnego.
35' Jacek Żuk w sytuacji sam na sam podcina piłkę nad wychodzącym z bramki Bulzackim, ta jednak trafia w poprzeczkę i wychodzi poza boisko.
37' Grzegorz Andysz będąc w polu karnum oddaje strzał jednak piłka przelatuje nad bramką.

Theron FT odnosi kolejne zwycięstwo tym samym podtrzymuje dobrą serię meczów bez porażki i nadal liczy się w walce o awans do Superligi. PKS Augustyn z pewnością nie zaliczy do udanych swojego debiutu na tym poziomie rozgrywek. Ósma porażka w ósmym meczu chwały nie przynosi i oznacza, że ich przygoda z pierwszą ligą kończy się na jednym sezonie. W nastepnej kolejce ekipa Piotra Stefanika spotka się z Best-Com Orange, Theron FT powalczy z WSOWL II.