12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

28.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
( 0 : 6 )
Skład: Polańczyk, Kopyś, Pawłowski, Jakubowski, Podsędek, Wełna, Szozda, Zieliński
Skład: Kuzyk, Kowal, Piędzioch, Lewalski, Radota, Wójcik, Kublik, Janiszewski
7' Łukasz Kopyś
11' Bartosz Zieliński
12' Piotr Jakubowski
14' Łukasz Kopyś
18' Piotr Jakubowski
19' Bartosz Zieliński
25' Adrian Wełna
30' Piotr Jakubowski
28' Rafał Radota
34' Piotr Janiszewski
35' Adrian Kublik
Zawodnik meczu: Piotr Jakubowski (Popularny "Dzidek" zagrał mecz życia. Zdobył hattricka i zaliczył jedną asystę co miało duży wpływ na wywalczenie brązu przez RTV Euro AGD.)

Bezpośredni mecz o brązowy medal X edycji Ligi Wrocbal zakończy obecny sezon. Na przeciw siebie staną dwie wielkie marki, które w świecie amatorskiej piłki są znane od 10 lat. Bardziej ututułowanym zespołem w naszych rozgrywkach jest dwukrotny mistrz oraz zdobywca Superpucharu Ligi, FC Moose. W tym sezonie boryka się jednak z problemami kadrowymi ale i RTV Euro AGD na dzisiejszy mecz przybyło w mocno okrojonym składzie. W bramce RTV Euro AGD zagra nominalny obrońca, Andrzej Szozda.

1' - Rozpoczęcie spotkania. Grę od środka zaczyna powracający symbolicznie, po fatalnej kontuzji, Paweł Pawłowski z RTV Euro AGD.
5' Zapowiada się typowy mecz walki, na razie jesteśmy świadkami piłkarskich szachów.
7' (0:1) - RTV Euro AGD wychodzi na prowadzenie ! Adrian Wełna podaje do Łukasza Kopysia a ten oddaje mocny strzał w kierunku bramki "Łosi", piłka ociera o nogę Piędziocha i wpada do bramki !
9' Kolejna okazja dla RTV, Marcin Podsędek podaje do Wełny a ten strzela w środek bramki, Grzegorz Kuzyk broni nogami.
10' Ależ pudło Adriana Wełny ! Pomocnik RTV nie trafił z metra w światło bramki po dobrym podaniu Darka Polańczyka.
11' (0:2) - Wełna rehabilituje się za poprzednią akcję. Wykłada piłkę przed pole karne do nadbiegającego Bartka Zielińskiego i po chwili Kuzyk kapituluje po raz drugi w tym meczu.
12' (0:3) - RTV Euro AGD idzie za ciosem, po raz kolejny świetnym podaniem popisuje się Dariusz Polańczyk. Tym razem nogę dokłada Piotr Jakubowski i mamy kolejną bramkę !
14' (0:4) - Coś niesamowitego ! FC Moose dziś nie istenieje. Łukasz Kopyś oddaje płaski, niegroźny strzał z dystansu ale piłka wpada do bramki pod nogą Kuzyka !!!
18' (0:5) - Długa prostopadła wrzutka Darka Polańczyka z własnej połowy ląduje na głowie Piotra Jakubowskiego a ten pięknym lobem pokonuje bramkarza FC Moose !!!
19' (0:6) - To dopiero pierwsza połowa a jest już praktycznie po meczu ! Bartosz Zieliński strzela celnie z prawego narożnika pola karnego.
20' - Koniec pierwszej połowy !
23' Wciąż górą jest RTV Euro AGD, które nie pozwala rywalom na rozwinięcie żadnej akcji.
25' (0:7) - Jakubowski podaje do Adriana Wełny a ten dopełnia już tylko formalności trafiając do pustej bramki.
27' Grzegorz Kuzyk broni groźny strzał Marcina Podsędka.
28' - niepotrzebny faul Rafała Radoty i FC Moose, przez dwie minuty będą grać w osłabieniu.
30' (0:8) - Popularny "Dzidek" kompletuje hattricka wykańczając trójkową akcję !!! Wełna podał do Zielińskiego, ten oddał piłkę Jakubowskiemu, który strzela dziś jak na zawołanie.
31' Jedna z nielicznych okazji dla FC Moose, Janiszewski strzela z dystansu ale piła przelatuje obok słupka.
34' - Piotr Janiszewski fauluje Darka Polańczyka i po chwili zasiada na ławce kar.
35' (1:8) - Grający w osłabieniu FC Moose zdobywa pierwszą bramkę ! Rafał Radota podaje do Adriana Kublika a ten strzałem zza pola karnego zmusza Szozdę do wyjęcia piłki z siatki.
37' Podsędek fauluje Lewalskiego w polu karnym, sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na rzut karny. Na przeciw siebie stają Adrian Kublik i Andrzej Szozda... Kublik trafia w słupek !!! Co za mecz !
39' Adrian Kublik oddaje niecelny strzał z 2 metrów po wrzutce Jarka Kowala.
39' Na ostatnie pół minuty na boisku pojawia się Paweł Pawłowski !
40' Koniec meczu ! RTV Euro AGD z brązem !

Takiego scenariusza z pewnością nikt się nie spodziewał. Obie drużyny zagrały w mocnych osłabieniach ale to RTV Euro AGD pokazało, że ma charakter ! Osiem goli w meczu z dwukrotnym mistrzem ligi WROCBAL jest nielada wyczynem. Hattrick Piotra Jakubowskiego był tylko wisienką na torcie tego widowiska !!! Brąz wędruje więc w ręce RTV Euro AGD a FC Moose musi zadowolić się czwartym miejscem w tabeli. Obu zespołom dziękuję za sezon oraz za emocje, których mi dostarczyli. Zwłaszcza FC Moose, które zagrało fantastyczne mecze z WSOWL I oraz Sokołem Wrocław. Drużynie Piotra Jakubowskiego gratuluję historycznego medalu, kontuzjowanym zawodnikom obu drużyn życzę szybkiego powrotu na boisko i oby sezon jesienny był szczęśliwszy !