12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

17.06 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
( 2 : 1 )
Skład: Sierakowski, Smarzyński, Puchacz, Jaskowski, Jaśkowiak, Rybak, Czajka
Skład: Antczak, Duda, Sroka, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Wierzgacz
5' Mateusz Czajka
33' Bartosz Jaśkowiak
1' Mateusz Wierzgacz
14' Mateusz Wierzgacz
Zawodnik meczu: Mateusz Wierzgacz (Jeden z najgroźniejszych zawodników w tym meczu, chociaż mógł poprowadzić zespół do zwycięstwa to ostatecznie Blitz zremisowali z Wielką Niewiadomą 2:2. Mateusz zdobył obie bramki dla "Błyskawic".)

Przed tym meczem oba zespoły mają jeszcze teoretyczne szanse na brąz ale w przypadku zwycięstwa później trzeba będzie liczyć na porażkę FC Moose z Sokołem oraz ich remis z RTV Euro AGD gdy Ci ostatni pokonają dziś Fizjoterapię Polską. Zarówno Blitz Wrocław jak i Wielka Niewiadoma przystąpiły do tego meczu gołymi siódemkami co przy takim upale nie może wróżyć nic dobrego. Warto dodać, że drużyna Jaskowskiego, siedmioosobowym składem zaczęła grać dopiero od 7 min. gdy pojawił się spóźniony Rafał Rybak.

1'   (1:0) - Niesamowity początek meczu w wykonaniu Blitz Wrocław ! Mateusz Wierzgacz z lewego sektora pola karnego uderzył po krótkim rogu.
2' Blitz próbują podwyższyć prowadzenie ale Iwańczak oddaje minimalnie niecelny strzał obok słupka.
3' Kolejna okazja dla "Błyskawic", Iwańczak podaje do Antczaka a ten wali prosto w bramkarza.
5'   (1:1) - Potężny strzał Mateusza Czajki z dystansu i mamy wyrównanie !
6' Czajka wypuszczony sam na sam ale przegrywa pojedynek z Łukaszem Sroką.
7' Bramkarz Wielkiej Niewiadomej w świetnym stylu paruje piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Wierzgacza.
12' Wierzgacz znów mocno zdystansu i po raz kolejny doskonale broni Maciej Sierakowski.
14'   (2:1) - Tym razem Sierakowski przegrywa pojedynek sam na sam z Wierzgaczem.
17' Czjka uderza mocno z linii pola karnego lecz trafia w przebiegającego przed bramką Bartosza Jaśkowiaka.
18' Świetna okazja dla Blitz Wrocław, Kuba Różanowski mając przed sobą tylko bramkarza trafia prosto w niego.
21' - Zaczynamy drugą część spotkania.
26' Dużo gry w środku pola bez groźniejszych strzałów na bramkę.
28' Czajka uderza z obrotu, niestety mocno niecelnie.
31' Po drugiej stronie boiska wierzgacz próbuje wkręcić piłkę z zerowego kąta ale ta mija dalszy słupek.
33'   (2:2) - Bardzo mocny strzał Jaśkowiaka i bramkarz Blitz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.
36' Jaśkowiak traci piłkę na rzecz Różanowskiego, ten wyszedł z kontrą ale zbyt mocno zagrał futbolówkę do Wierzgacza i powracający Czajka opanował sytuację.
37' Kolejna kontra Blitz Wrocław, wychodząc 3 na 2, Wierzgacz zamiast podać do któregoś z partnerów na skrzydłach zdecydował się na strzał ale ten był tak lekki, że nie mógł zaskoczyć Sierakowskiego.
38' Bartek Jaśkowiak zamiast dograć do Jaskowskiego to zdecydował się uderzyć z dość ostrego kąta i nie trafił w bramkę.
39' Mocny strzał Iwańczaka z lewego sektora boiska, Sierakowski przeniósł piłkę nad poprzeczką ale ta i tak chyba nie trafiłaby w światło bramki.

Ten remis definitynie przekreśla szanse Wielkiej Niewiadomej na brązowy medal. Blitz ma jeszcze cień szansy ale w meczu RTV z FC Moose musi paść remis, FC Moose musi przegrać a Blitz wygrać z Sokołem Wrocław. Taki scenariusz z pewnością uszczęśliwiłby też ekipę WSOWL I, która liczy na potknięcie Sokoła. Wielka Niewiadoma może jednak przyczynić się do spadku Kuźnik, z którymi zmierzy się w ostatniej kolejce X edycji ligi Wrocbal.