12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

13.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
( 1 : 1 )
Skład: Kuś, Gajdamowicz, Strzępka, Dudzik, Bielaszka, Wieczorek, Cynar, Orliński, Szecówka, Owsik
Skład: Polańczyk, Stopka, Kopyś, Jakubowski, Podsędek, Wełna, Szozda, Zieliński
15' Andrzej Cynar
23' Mariusz Bielaszka
38' Andrzej Cynar
17' Adrian Wełna
26' Bartosz Zieliński
29' Bartosz Zieliński
37' Adrian Wełna
Zawodnik meczu: Bartosz Zieliński (Był bardzo aktywny w całym meczu, zdobył dwie bramki w kluczowych momentach meczu. Na wyróżnienie zasługuje też Adrian Wełna.)

RTV Euro AGD do utrzymania się w Superlidze potrzebuje jednego zwycięstwa, FC Velicante już raczej nie ma szans by zachować miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna Piotra Jakubowskiego wciąż bez kontuzjowanych Kozaczewskiego oraz Pawłowskiego, w bramce zabrakło też Łukasza Jaworskiego i po raz kolejny z konieczności bronić musi Błażej Stopka. Velicante nieoczekiwanie pojawili się w bardzo bogatej obsadzie.

2' Adrian Wełna marnuje dogodną sytuację do zdobycia bramki dla RTV, w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia prosto w niego.
3' Tym razem przed szansą Łukasz Kopyś ale jego strzał blokują obrońcy FC Velicante.
10' Gra nieco się uspokoiła, akcje przenoszą się z jednej bramki pod druga lecz brakuje dokładnych strzałów.
15'   (0:1) - FC Velicante wychodzi na prowadzenie ! Andrzej Cynar pokonuje Błażeja Stopkę.
16' Zieliński próbuje odrobić stratę, chociaż jest faulowany tuż przed polem karnym, sędzia decyduje się zastosować przywilej korzyści. Zawodnik RTV utrzymuje się na nogach i oddaje strzał prosto w bramkarza.
17'   (1:1) - Wreszcie pada długo wyczekiwana bramka przez RTV Euro AGD ! Płaskim strzałem z lewej strony pola karnego po długim rogu, do wyrównania doprowadza Adrian Wełna.
19' Wrzutka Bartka Zielińskiego, Podsędek nie zdołał sięgnąć piłki nogą ! Przed nim była już tylko bramka.
23'   (1:2) - Drużyna Jacka Wieczorka znów zaskakuje rywala ! Mocny strzał Mariusza Bielaszki ze środka linii pola karnego i piłka w siatce !
24' Świetna okazja Velicante, Orliński zagrywa piłkę w pole karne do Strzępki ale podanie przecina Marcin Podsędek.
26'   (2:2) - Ładny gol Bartka Zielińskiego, piłka odbija się od dalszego słupka i wpada do siatki !
29'   (3:2) - RTV Euro AGD idzie za ciosem i po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie !!! Zieliński spłaca dług zaufania jakim został obdarzony przed sezonem gdy dostał powołanie do tego zespołu.
30' Łukasz Kopyś oddaje potężny strzał z dystansu, FC Velicante ratuje słupek !
31' Kopyś podaje do Podsędka ale strzał tego drugiego blokują obrońcy rywala.
32' Zamieszanie pod bramką FC Velicante, Wełna nie trafia w bramkę piłka po rykoszecie traia do Zielińskiego, którego strzał, do boku paruje Janusz Gajdamowicz ! Dobitka Kopysia z główki okazuje się minimalnie niecelna.
33' Kolejny, atomowy strzał Kopysia ! Piłka po rękawicy Gajdamowicza trafia w poprzeczkę !!! Ależ emocje !
34' Fatalne pudło Adriana Wełny, pomocnik RTV uderza z metra nad poprzeczką !
34' Bramkarz FC Velicante w świetnym stylu broni strzał Podsędka z dystansu !!!
35' Po drugiej stronie boiska, Łukasz Kopyś wybija piłkę zmierzającą do bramki RTV Euro AGD.
37'   (4:2) - Wracamy pod bramkę FC Velicante ! Adrian Wełna strzela mocno w środek bramki i mamy szóste trafienie w tym meczu.
38'   (4:3) - Lekkie rozluźnienie w szeregach RTV Euro AGD wykorzystuje Andrzej Cynar !
39' Kolejna okazja dla Velicante ! Strzał Cynara wybronił jednak Błażej Stopka !
40' - Koniec ! RTV wymęczyło zwycięstwo i utrzymuje się w Superlidze !

Drużyna Piotra Jakubowskiego zapewnia sobie utrzymanie, FC Velicante żegna się z Superligą. Przed RTV jeszcze dwa mecze, ten pierwszy już 17 czerwca przeciwko Fizjoterapia Polska. FC Velicante, sezon wiosna 2013 zakończy meczem z djSHOP.PL. Jeśli zwycięży, ściągnie rywala ze sobą do 1 ligi.