12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

05.06 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Duda, Sroka, Zachariasiewicz, Iwańczak, Jaworski, Różanowski, Kaleta, Wierzgacz
Skład: Rozpędowski, Nikipiło, Stochalski, Świsulski, Nowak, Witkowski, Witkowski, Bienkowski, Dulat
16' Jakub Różanowski
24' Mateusz Wierzgacz
29' Marcin Duda
31' Artur Kaleta
Zawodnik meczu: Mateusz Wierzgacz (Bardzo aktywny przez całe spotkanie, był widoczny zarówno w ataku jak i w obronie. Zdobył jedną z trzech bramek dla Blitz Wrocław. Na wyróżnienie zasługuje również Kuba Różanowski - strzelec gola i autor asysty.)
Blitz Wrocław wciąż liczy się w walce o brązowy medel, natomiast Fizjoterapia Polska po zwycięstwie nad Kuźnikami nie straciła szans na utrzymanie w Superlidze. Szykuje się więc ostra walka o kolejne zwycięstwo.

3' Okazja dla Fizjoterapii, Bieńkowski nie sięgnął jednak piłki w polu karnym.
6' Rzutwolny po faulu na Marcinie Dulacie tuż przed linią pola karnego, sam poszkodowany po chwili wali jednak prosto w mur.
9' - Wynik wciąż nie ulega zmianie, na boisku pojawia się więc dwóch Jokerów: Paweł Świsulski (w miejsce Nikipiło) oraz Piotr Nowak (w miejsce Jacka Witkowskiego).
12' Tym razem przed szansą staje Blitz Wrocław, piłka po strzale Marcina Dudy minimalnie mija słupek bramki Rozpędowskiego.
14' Fizjoterapia nie rezygnuje z ataków, Bieńkowski próbuje wcisnąć piłkę do siatki leżąc w polu karnym ale trafia w bramkarza.
15' Artur Kaleta uderza z dystansu ale bramkarz Fizjoterapii broni !
16' (0:1) - Potężny strzał Jakuba Różanowskiego i piłka ląduje w siatce bramki strzeżonej przez Rozpędowskiego !
20' Szansa dla Blitz Wrocław, Wierzgacz ruszył lewym skrzydłem, złamał do środka ale Rozpędowski wyszedł z bramki i skutecznie rzucił mu się pod nogi.
20' - Przerwa.
24' (0:2) - Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu Blitz Wrocław. Mateusz Wierzgacz ze środka linii pola karnego uderza w światło bramki.
26' Wrzutka Jakuba Różanowskiego z rzutu rożnego, Zachariasiewicz wyskakuje w powietrze ale oddaje minimalnie niecelny strzał z głowy.
29' - Za ostre wejście w nogi Marcina Dulata na ławkę kar powędrował Marcin Duda z Blitz Wrocław.
29' Rzut wolny po faulu na Dulacie wykonuje Robert Witkowski, Łukasza Srokę ratuje poprzeczka !
31' (0:3) - Kontra Blitz Wrocław, Różanowski zagrywa do Kalety a ten oddaje płaski strzał. Piłka po rękawicy Rozpędowskiego wpada do bramki.
31' - Bramkarz Fizjoterapii przy tej interwencji doznał kontuzji barku i z grymasem na twarzy opuszcza boisko.
31' - Między słupkami pojawia się Robert Witkowski.
32' Pierwszym zawodnikiem, który sprawdził kapitana Fizjoterapii w nowej roli był Artur Kaleta. Witkowski pewnie chwycił futbolówkę po strzale napastnika Blitz Wrocław.
38' Kapitan Blitz Wrocław marnuje akcję swojej drużyny, po podaniu od Kalety myślał, że skrzydłem wbiegnie Wierzgacz i dograł piłkę piętką na puste pole gdzie nie było żadnego z jego kolegów.
40' Koniec meczu.

Blitz wciąż w grze o brąż, Fizjoterapia może już chyba pakować manatki i szykować się do gry w niższej klasie rozgrywkowej. Przygoda z Superligą z pewnością doda ekipie Witkowskiego cennego doświadczenia. Przed Blitz trudne zadanie, bowiem by wyprzedzić FC Moose trzeba będzie wygrać dwa najbliższe mecze, najbliższy z Wielką Niewiadomą oraz ostatni w sezonie z walczącym o mistrzostwo Sokołem Wrocław. Trzeba też liczyć na potknięcie "Łosi". Fizjoterapię czeka natomiast starcie z WSOWL II.