12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

29.05 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
( 0 : 0 )
Skład: Kuzyk, Kowal, Stefańczyk, Piędzioch, Leib, Lewalski, Radota, Zdun, Michalski
Skład: Kotas, Kulawiak, Pakulski, Stępień, Patałuch, Maziarz, Woźniak, Banaś, Siorak, Kasprzycki, Kotuła
37' Dominik Maziarz
Zawodnik meczu: Mateusz Kotas (To co wyprawiał w tym meczu bramkarz WSOWL I jest niemożliwe do opisania słowami. Warto dodać, że Mateusz pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie meczu.)
To był bardzo ważny mecz w kontekście walki o mistrzowski tytuł. Dla WSOWL I był to ostatni mecz w tym sezonie bowiem zawodnicy już od czerwca rozjadą po się Polsce i już najprawdopodobniej nigdy nie zagrają w tym składzie. W przypadku zwycięstwa mają bardzo duże szanse na obronę mistrzostwa. FC Moose po dwóch sezonach panowania, oddali mistrzowski tytuł właśnie "Wojskowym", a w tej edycji wciąż liczą się w walce o koronę.

1' - Rozpoczęcie spotkania. Od pierwszych minut, w bramce WSOWL I, Jakub Kotuła.
2' Świetna okazja dla WSOWL I, po faulu na Maziarzu, z rzutu wolnego w mur trafia Woźniak. Piłka trafia pod nogi Kasprzyskiego, który oddaje atomowy strzał z własnej połowy, ta odbija się od pleców Maziarza i trafia w przebiegającego wzdłuż bramki Bartka Sioraka. Nie ma gola !
4' Mazi zbiega z piłką do prawego boku ale po chwili oddaje niecelny strzał
7' Kasprzycki z dystansu, futbolówka odbija się od jednego z obrońców, dobitka Dominika Maziarza mocno niecelna.
11' - Dominik Maziarz za faul na Jakubie Lawalskim, WSOWL przez dwie minuty w osłabieniu.
12' Jarosław Kowal trafia w słupek ! Dobitka Zduna również nie trafia do siatki w bramce Kotuły.
18' Płaski strzał Jacka Zduna z rzutu wolnego, z odległości kilkunastu metrów od bramki. Piłka o centymetry mija słupek bramki "Wojskowych".
20' Jarosław Kowal podnosi zbyt wysoko nogę w polu karnym i kopie w piłkę a następnie twarz Dominika Maziarza. Sędzia słusznie dyktuje rzut karny chociaż protesty zawodników FC Moose nie ustają.
20' Sam poszkodowany podchodzi do piłki, oddaje strzał ale Grzegorz Kuzyk rzuca się w swoją prawą stronę i pewnie broni rzut karny !!!
20' - Sędzia Kut zaprasza oba zespoły na przerwę. Z pewnością przyda się ona w celu ostudzenia emocji.
21' - Zaczynamy drugą połowę. W bramce WSOWL I dochodzi do zmiany, między słukami pojawia się Mateusz Kotas.
25' Pierwszy groźny strzał w tej części spotkania, Zbigniew Piędzioch z FC Moose myli się minimalnie.
26' Emocje rosną, gra robi sięcoraz ostrzejsza.
28' Damian Stępień potężnie z dystansu, po krótkim rogu... wszyscy widzieli już piłkę w bramce ale ta trafiła tylko w słupek !
28' Szybkie wznowienie gry przez FC Moose, Rafał Michalski uderza "pod ladę", Kotas w fenomenalny sposób broni !!!
29' Kulawiak wycina Lewalskiego obok pola karnego, sam poszkodowany zagrywa piłkę z rzutu wolnego do Zduna ale podanie to przecina Mateusz Kotas.
30' Jesteśmy świadkami coraz ostrzejszej gry, Stefańczyk fauluje Maziarza obok pola karnego "Łosi".
32' Rafał Radota przejmuje piłkę na własnej połowie, wyprowadza kontrę ale jego strzał pewnie broni bramkarz "Wojskowych".
33' Okazja dla WSOWL I, Przemek Pakulski źle trafia w piłkę i oddaje mocno niecelny strzał
34' FC Moose siedli na rywala, trwa ostrzał bramki WSOWL ale Kotas broni trzy groźne strzały !!
35' Akcja przenosi się na drugą stronę boiska, Pakulski trafia w bramkarza, dobitka "Maziego" mocno niecelna. Emocje sięgają Zenitu !
37' (1:0) - Doooomiiiniiiiik Maaaaaaziaaaarz !!!! Snajper WSOWL I znajduje drogę do bramki Grzegorza Kuzyka oddając celny strzał zza pola karnego, tuż przy słupku ! Euforia na boisku przy ul. Sarbinowskiej 10 we Wrocławiu ! Głowy zawodników FC Moose spuszczone, spuszczona również głowa kapitana Sokoła Wrocław, Arkadiusza Kulikowskiego, który ogląda ten mecz z boku.
39' FC Moose próbuje uratować przynajmniej jeden punkt ale WSOWL bronią wyniku !
40' - Koniec ! FC Moose wypada z walki o mistrzostwo ! WSOWL musi czekać na błąd Sokoła w ostatnich trzech kolejkach lub liczyć na to, że ci nie strzelą wystarczającej liczby goli.

Dla takich meczów jak ten, warto być organizatorem amatorskiej ligi piłkarskiej !

WSOWL I kończy przygodę z X edycją rozgrywek, teraz muszą śledzić grę Sokoła Wrocław. FC Moose ma do rozegrania jeszcze trzy, bardzo trudne spotkania, w tym jedno właśnie z Sokołem. "Łosie" wciąż walczą o medale i aby z tej walki nie wypaść, trzeba w kolejnym meczu pokonać Wielką Niewiadomą.