12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

29.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
( 0 : 2 )
Skład: Malina, Polańczyk, Stopka, Kopyś, Jakubowski, Podsędek, Wełna, Szozda, Zieliński
Skład: Duda, Sroka, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Wierzgacz
6' Adrian Wełna
20' Bartosz Zieliński
38' Mariusz Malina
40' Adrian Wełna
10' Mateusz Wierzgacz
Zawodnik meczu: Adrian Wełna (Otworzył i zamknął wynik spotkania, często utrudniał życie obrońcom Blitz Wrocław. Na wyróżnienie zasługują również trzymający w ryzach obronę RTV, Dariusz Polańczyk oraz pomocnik, Bartosz Zieliński.)
Blitz Wrocław ostatnie dwa sezony kończyli tuż za podium, podobna sytuacja może mieć miejsce w tym sezonie. Ekipa Różanowskiego, po porażce FC Moose z WSOWL I wciąż liczy się w walce o brązowy medal ale by po niegą sięgnąć trzeba wygrywać. RTV Euro AGD bez Kozaczewskiego i Jaworskiego w składzie ale z wielkim sercem do walki, również liczy na brązowy krążek w tej edycji. W bramce RTV, z konieczności staje Andrzej Szozda.

2' Kontrolny strzał Bartka Zielińskiego z dystansu, piłka mija dalszy słupek.
6' (0:1) - Adrian Wełna wykorzystuje błąd Mariusza Iwańczaka, który zawachał się z wybiciem piłki spod własnej bramki.
8' RTV Euro AGD bez żadnych kompleksów napiera na bramkę wyżej notowanego rywala.
10' - Mateusz Wierzgacz po raz drugi z rzędu wycina Łukasza Kopysia. Sędzie sięga po żółty kartonik.
12' Blitz Wrocław uzupełnia skład, pierwszy kontakt Wierzgacza z piłką po odbyciu kary kończy się mocnym strzałem w środek bramki. Szozda nie daje się jednak zaskoczyć i pewnie chwyta piłkę.
16' Jakub Różanowski uderza z narożnika pola karnego po długim rogu, Szozda broni ten strzał nogą !
19' Szansa dla RTV, Kopyś uderza z dystansu, piłka ociera nogę Iwańczaka i wylatuje na aut.
20' Zieliński zagrywa równoległą piłkę wzdłuż linii bramkowej do Piotra Jakubowskiego, ten na wślizgu nie sięga futbolówki mając przed sobą pustą bramkę.
20' (0:2) - Tym razem Bartek Zieliński sam decyduje się na trzał ! Wali z "czuba" w krótki róg i RTV na przerwę zejdzie z przewagą dwóch trafień.
21' - Rozpoczęcie drugiej połowy meczu. W bramce RTV pojawia się spóźniony Błażej Stopka, Szozda zagra więc w polu.
22' Różanowski kiwnął Mariusza Malinę, strzela po długim... Stopkę ratuje słupek !
24' Adrian Wełna dostaje idealne podanie od Maliny ale oddaje mega niecelny strzał.
27' Dogodna sytuacja dla Blitz Wrocław, Wierzgacz nie trafił w światło bramki chociaż bramkarz rywali już leżał.
31' Coraz mniej strzałów, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska
36' Marcin Podsędek oddaje strzał w kierunku bramki Blitzów, piłka po nodze obrońcy wychodzi na rożny.
37' Kolejna okazja dla RTV, Zieliński strzela zza pola karnego, Iwańczak wybija na rożny.
37' (0:3) - Defensywa Blitz Wrocław pęka po raz trzeci w tym meczu, Mariusz Malina oddaje strzał z lewej strony boiska w krótki róg.
38' Wierzgacz wpada z piłką w pole karne, delikatnie odpycha Stopkę a ten nie pozostaje mu dłużny i zatrzymuje go rękoma. Sędzie nie dyktuje rzutu karnego uznając, że najpierw faulował zawodnik Blitz Wrocław.
40' (0:4) - Akcja RTV EuroAGD od własnej bramki, Kopyś zagrywa do Adriana Wełny, ten bierze na zamach obrońcę i bramkarza Blitz-ów i strzela w środek bramki.

RTV Euro AGD włącza się do walki o medale, ekipa Jakubowskiego ma wciąż o jedno spotkanie rozegrane mniej a przed sobą starcie z innym kandydatem do brązu - FC Moose. Najpierw trzeba będzie jednak pokonać broniących się przed spadkiem WSOWL II. Drużyna Jakuba Różanowskiego szansy na medal nie traci ale teraz nie może już przegrywać. Ich kolejnym rywalem będzie ostatnia w tabeli Fizjoterapia Polska.