12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

16.05 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Antczak, Duda, Sroka, Zachariasiewicz, Iwańczak, Jaworski, Różanowski, Kaleta
Skład: Ślusarek, Kuczyński, Krej, Janik, Bożek, Kupść, Zadworny, Malinowski, Pieczyński
9' Jakub Różanowski
25' Mikołaj Janik
37' Marek Zadworny
Zawodnik meczu: Marek Zadworny (Zwycięska bramka obrońcy Lex Pistols pozwoliła podopiecznym Kreja zrobić milowy krok w kierunku utrzymania. Na wyróżnienie zasługuje również Maksymilian Krej.)

Blitz Wrocław po kiepskim starcie w rozgrywkach jubileuszowej X edycji rozkręca się na dobre, drużyna dowodzona przez charyzmatycznego napastnika Różanowskiego z meczu na mecz gra coraz lepiej. Ich rywal Lex Pistols gra w kratkę, ekipa Kreja wygrywa z tymi co powinna wygrać oraz przegrywa z teoretycznie mocnymi rywalami. Przysłowie powiada że mecz meczowi jest nie równy i wszystko zweryfikuje dopiero boisko. Przed rozpoczęciem spotkania drużyna Blitz przeżyła lekkie rozczarowanie, ku ich zdziwieniu w barwach prawników zabrakło lidera defensywy Paukszta. Tego zawodnika zespół obawiał się najbardziej. Początek meczu toczył się w nieco ospałym tempie. Obie drużyny swobodnie rozgrywali piłkę w swoich strefach obronnych, lecz miały spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Pierwszy strzał w meczu oddał Maksymilian Krej, strzał niecelny i  bez żadnego  zagrożenia. Około 5 minuty dobrą okazję do strzelenia bramki stworzyli sobie zawodnicy Blitz. Duda ładnie wychodzi do dośrodkowania z rzutu rożnego, lecz jego strzał okazuje się niecelny. W odpowiedzi Lex próbuje kilkakrotnie zagrać długie piłki za plecy obrońców, jednak  żadna z akcji nie kończ się strzałem w światło bramki. W 9 minucie obrońcy Lex pozostawili bez krycia Jakuba Różanowskiego, dostrzega to Jaworski i szybkim podaniem uruchamia kontratak. Kapitan Blitz przyspiesza, wychodzi sam na sam, oddaje mocny strzał, a piłka dość szczęśliwie znajduje drogę do siatki pomiędzy nogami bramkarza Lex. Kolejne minuty były dość chaotyczne. Obie drużyny próbowały konstruować akcje skrzydłami, lecz wobec krótkiego i agresywnego krycia, trudno im było stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki i na przerwę zawodnicy wrocławian schodzili prowadząc skromnie 1:0. W drugiej połowie Lex próbował  wywierać większą presję na obrońcach Blitza. Początkowo nie przynosi to żadnego efektu, ale w 25 minucie Sroka wyrzuca piłkę wprost pod nogi Michała Janika. Pomocnik Lex przyjmuje futbolówkę, podbiega kilkanaście metrów i oddaje strzał sprzed pola karnego. Sroka rzuca się instynktownie, piłka nabiera rotacji i wpada w sam środek bramki. Piłkarze Blitz są mocno zaskoczeni takim rozwojem sytuacji. Ruszają do ataku, lecz w tym dniu wyraźnie brakuje im ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Około 30 minuty Różanowski oddaje strzał z dystansu, lecz bramkarz Lex ratuje swoją drużynę fantastyczną paradą. Wraz z upływem czasu w obu drużynach wkradła się spora nerwowość. Co chwilę powtarzają się problemy z przyjęciem i proste błędy w rozegraniu piłki. W 37 minucie obrońcy Lex zagrywają kolejną długą piłkę do osamotnionego w ataku Kreja. Napastnik walczy o pozycję z Zachariasiewiczem. Obaj upadają, a sędzia Malec przyznaje faul drużynie Lex. Zawodnicy Blitz mają olbrzymie pretensje, lecz sędzia pozostaje niewzruszony. Po chwili Lex już po raz drugi w tym meczu bardzo sprytnie rozgrywa rzut wolny, w efekcie Marek Zadworny dostaje piłkę na skrzydle i niepilnowany oddaje strzał obok bezradnego Sroki. Do końca meczu pozostało kilka minut. Blitz za wszelką cenę próbuje doprowadzić do wyrównania i zaczyna grać na przysłowiową "aferę". Jedna z takich akcji sprawiał że  Antczak doskakuje do piłki w polu karnym rywali. Oddaje strzał z trudnej pozycji, ale piłka tylko odbija się od słupka. Po chwili jeszcze jedno dośrodkowanie i obrońcy Lex wybijają piłkę, a sędzia Malec kończy mecz. Duże brawa należą się ekipie  Maksa Kreja za walkę i determinację mimo osłabionego składu. Zespół  przegrywając ten mecz praktycznie stracili szanse na mistrzowski tytuł. Teraz drużyna musi się podnieść z porażki i zagrać o miejsca w cisłej czołówce. Kolejnym przeciwnikem Blitz będzie RTV Euro AGD natomiast Lex Pistols zagra z FC Moose.