12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

09.05 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Skład: Antczak, Duda, Sroka, Iwańczak, Jaworski, Różanowski, Kaleta, Kruk, Wierzgacz
Skład: Hajdamowicz, Stencel, Knap, Dębiński, Rumak, Grzesiuk, Diakowski, Boniecki
7' Mariusz Iwańczak
9' Grzegorz Antczak
28' Jakub Różanowski
39' Przemysław Kruk
39' Mateusz Dębiński
Zawodnik meczu: Mariusz Iwańczak (Gol oraz asysta, to właśnie po trafieniu Mariusza, Blitz wyszli na prowadzenie w meczu z trudnym rywalem.)
Blitz Wrocław wciąż mierzą w podium. Chociaż mistrzowski tytuł wywalczyć nie będzie łatwo to ekipa Jakuba Różanowskiego na razie mierzy przynajmniej w brązowe medale, do których dwukrotnie zabrakło im naprawdę niewiele. WSOWL II potrzebują punktów by walczyć o utrzymanie w Superlidze.

1' Rozpoczęcie spotkania. Blitz bez Bruna w składzie, który w poprzednim meczu wyłapał czerwoną kartkę.
5' Oba zespoły grają dość zachowawczo aby jako pierwsi nie stracić bramki.
7' (0:1) - Mamy pierwsze trafienie w tym spotkaniu, po indywidualnej akcji, płaskim strzałem bramkarza WSOWL II pokonuje Mariusz Iwańczak.
9' (0:2) - Blitz idą za ciosem ! Prowadzenie podwyższa Grzegorz Antczak co z pewnością mocno zaskoczyło drugi zespół "Wojskowych".
12' WSOWL II próbują odrobić stratę, Dębiński uderza z linni pola karnego, Jaworski w ostatniej chwili osłania ręką twarz ale sędzia chyba słusznie nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego, którego domagają się zawodnicy Wojskowi.
17' Okazja dla Blitz, w dobrej sytacji strzeleckiej był Mateusz Wierzgacz ale jego strzał z trzeciego metra wybronił Piotr Rumak
20' Koniec pierwszej części meczu.
21' Zaczynamy drugą połowę
25' Dużo gry w środku pola, strzałów na bramkę jest naprawdę niewiele, jeśli piłka trafia do bramkarzy to tylko po wrzutkach w pole karne.
27' Obaj bramkarze wciąż bezrobotni.
28' (0:3) - Rumak pokonany po raz trzeci ! Tym razem piłkę do jego bramki posłał Jakub Różanowski. Futbolówka po strzale kapitana Blitz otarła bliższy słupek i wpadła do siatki.
30' Strzał Dębińskiego z rzutu wolnego zza pola karnego, piłkę przed bramką blokuje Wierzgacz.
31' Tym razem Mateusz Dębiński uderza z dystansu ale futbolówka minimalnie mija słupek bramki "Błyskawic".
32' Kolejna okazja dla WSOWL II, strzał Diakowskiego pewnie broni Sroka.
35' Kontra Blitz Wrocław, mimo zimnego deszczu głowa Kalety była gorąca i zamiast podać piłkę do lepiej ustawionego Różanowskiego, ten zdecydował się na strzał, niecelny strzał, po którym piłka trafiła tylko w boczną siatkę.
37' Wierzgacz mógł podwyższyć prowadzenie, zobaczył wysuniętego z bramki Rumaka i oddał strzał z własnej połowy, bramkarz WSOWL II nie dał się przelobować i chwycił piłkę jedną ręką.
38' Wojskowi wychodzą z kontrą, strzał Dębińskiego wybronił jednak Łukasz Sroka !
39' - Za złośliwy faul na Przemysławie Kruku, sędzia wyrzuca z boiska kapitana Wojskowych, Mateusza Dębińskiego.
39' - Karygodne zachowanie Kruka, który kopie Dębińskiego w głowę. Zespół Blitz do tej pory świecił przykładem, ostatnio otrzymał nawet nagrodę Fair-Play, teraz łapie już drugą czerwoną kartkę w tym sezonie.
40' Idealną okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki zaprzepaścił Adrian Hajdamowicz, który będąc w dogodnej sytuacji trafił tylko w słupek.
40' Koniec meczu.

Chociaż mecz rozgrywany był przy padającym deszczu to oba zespoły grały bardzo dynamicznie. Żaden z zawodników nie odstawiał nogi co wielokrotnie mogło zakończyć się groźną kontuzją. Blitz zgarniają trzy punkty i wskakują na trzecie miejsce w tabeli, WSOWL II wciąż tuż nad strefą spadkową. Zawodnicy ukarani czerwonymi kartkami będą musieli odpocząć w kolejnych spotkaniach, Mateusz Dębiński został zawieszony na jeden mecz, natomiast Przemysław Kruk będzie miał możliwość przemyślenia swojego zachowania przez dwa, najbliższe spotkania. Kapitana WSOWL II nie zobaczymy więc podczas meczu z FC Velicante Wrocław, natomiast Kruk nie zagra z Lex Pistols oraz z RTV Euro AGD.