12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

25.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Cynar, Orliński
Skład: Antczak, Duda, Sroka, Zachariasiewicz, Iwańczak, Jaworski, Różanowski, Kaleta, Polikarp
23' Wojciech Wieczorek
26' Mariusz Iwańczak
35' Artur Kaleta
35' Jakub Różanowski
37' Bruno Zachariasiewicz
Zawodnik meczu: Bartłomiej Kuś (Gdyby nie kilka świetnych interwencji Bartka, porażka Velicante mogłaby być dotkliwsza. W pierwszej połowie, mimo osłabienia drużyny jednym graczem, zdołał zachować czyste konto.)
Do meczu z Blitz Wrocław, ekipa Jacka Wieczorka podeszła w zaledwie sześcioosobowym składzie. Mimo szerokiej listy zgłoszonych zawodników, Velicante wciąż boryka się z problemami kadrowymi. Pojawili się tylko Ci, na których Jacek może zawsze liczyć.

Chociaż "Czarne pasy" grały jednego zawodnika mniej to nie było tego widać z przebiegu spotkania chociaż Blitz chcieli od pierwszych minut rozpocząć festiwal strzelecki. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Andrzeja Malca, przed szansą stanął Kuba Różanowski ale oddał minimalnie niecelny strzał. Pięć minut później, mocno z dystansu po długim rogu uderzył Antczak ale strzał ten fenomenalnie obronił bramkarz Velicante.

W 7 minucie strzałem w okienko, Kusia chciał zaskoczyć Jakub Różanowski ale i tym razem bramkarz Velicante wykazał się umiejętnościami i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nie minęła kolejna minuta gry a po strzale Iwańczaka, piłkę zmierzającą do pustej bramki, w ostatniej chwili wybił Jakub Orliński.

Blitz nacierał na bramkę rywala coraz bardziej podirytowany niemocą strzelecką, w 11 minucie mocny strzał z linii pola karnego oddał Artur Kaleta, Orliński dostał piłką w twarz i padł zamroczony, na szczęście po chwili doszedł do siebie i kontynuował grę. Po chwili Kuś znów musiał bronić groźny strzał Różanowskiego.

Zawodnicy FC Velicante szukali swojej szansy w grze z kontry, gdy na zegarku sędziego zbliżał się kwadrans gry, bliski szczęścia był Andrzej Cynar lecz trafił tylko w słupek.

W pierwszej połowie Blitz nie zdołali wykorzystać gry w przewadze i na przerwę schodzili przy stanie 0:0. Dwie minuty po wznowieniu gry mogli przegrywać 0:1 ale po strzale Cynara swój zespół przed utratą gola uratował Łukasz Polikarp.

W 23 minucie swoją drużynę dodatkowo osłabił Wojciech Wieczorek, którego Andrzej Malec ukarał żółtą kartką. Blitz starali się wykorzystać ten moment i zdobyć pierwszą bramkę. Niestety dla nich, między słupkami bramki Velicante stał Bartłomiej Kuś. Bramkarz "Czarnych pasów" chwilę po zejściu z boiska, Wojtka Wieczorka pewnie obronił strzał Kalety.

Wreszcie w 26 minucie ekipa Różanowskiego przełamała niemoc strzelecką. "Błyskawice" rozklepały defensywę rywala, Artur Kaleta dograł piłkę do Mariusza Iwańczaka a ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. Minutę później sam Kaleta próbował podwyższyć wynik ale na drodze stanął mu świetnie dysponowany tego dnia Kuś.

Zawodnicy FC Velicante z każdą, kolejną minutą opadali sił, grając jednego zawodnika mniej, nie nadążali już za napastnikami rywala. W 35 minucie Blitz wpakowali "Czarnym pasom" jeszcze dwie bramki, najpierw Różanowski wyłożył piłkę Kalecie, który tylko dołożył nogę a kilkadziesiąt sekund później kapitan "Błyskawic" po indywidualnej akcji podwyższył na 3:0.

Na trzy minuty przed końcem meczu sędzia Andrzej Malec sięgnął po czerwony kartonik, który pokazał Bruno Zachariewiczowi za zbyt ostre wejście w nogi Jakuba Orlińskiego. Zawodnik Blitz zostanie zawieszony na jeden mecz i nie wystąpi przeciwko WSOWL II.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Blitz wygrali 3:0 i umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Po tygodniowej przerwie zmierzą się z WSOWL II, natomiast na ekipę Jacka Wieczorka czeka już WSOWL I.