12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

24.04 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
4 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Ślusarek, Nogala, Krej, Janik, Kubiak, Paukszt, Zadworny, Kluska, Pieczyński, Maj
Skład: Sierakowski, Smarzyński, Puchacz, Grabski, Kaczorowski, Zawadzanko, Jaskowski, Jaśkowiak, Danek
15' Grzegorz Paukszt
29' Daniel Maj
36' Maksymilian Krej
24' Andrzej Jaskowski
33' Bartosz Jaśkowiak
35' Adam Smarzyński
40' Adam Smarzyński
Zawodnik meczu: Adam Smarzyński (Strzelił dwie ważne bramki oraz tą najważniejszą w ostatniej minucie meczu, Na wyróżnienie zasługuje również bramkarz Lex Pistols Michał Kluska)

Wielkie derby prawników, tak można nazwać spotkanie beniaminka z drużyną dowodzoną przez Andrzeja Jaskowskiego. O tym, że obie drużyny znają się jak łyse konie wiadomo było od dawna, tym razem więcej do udowodnienia mieli podopieczni Kreja, którzy jeszcze nie znaleźli sposobu na pokonanie odwiecznych rywali. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji była postać Grzegorza Paukszta, który w poprzednim sezonie biegał w białej koszulce z weilkim, czarnym znakiem zapytania na piersi. Niestety obie ekipy w tym spotkaniu nie wystąpiły w najmocniejszych składach, po stronie Niewiadomej zabrakło lidera klasyfikacji strzelców Mateusza Czajki zaś w obozie Kreja wielkim nieobecnym był Wojciech Biernat. Od początu spotkania incjatywę przejęła drużyna Jaskowskiego, kapitan zespołu już w 3 minucie stanął przed szansą strzelenia gola, niestety dwukrotnie lepszy okazał się stojący miedzy słupkami Kluska. W 5 minucie meczu golkiper Lex Pistols popisał się fantastyczną interwencją, najpierw dość szcześliwie odbił strzał Jaśkowiaka by po chwili pewnie chwycić futbolówkę po dobitce Jaskowskiego. Pięć minut później Grabski stanął przed kolejną szansą wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, niestety jego strzał był zbyt lekki i bardzo niecelny. Chwilę później próbował również Danek ale Kluska bronił znakomicie. W 13 minucie meczu beniaminek powinien prowadzić 1:0, niestety nonszalancja w ataku Kreja spowodowała, że nadal na boisku nie ujrzeliśmy bramki, strzał kapitana Pistolsów z odległości 2 metrów fenomenalnie obronił Sierakowski. Dwie minuty później był zawodnik Wielkiej Niewiadomej, Grzegorz Paukszt wyprowadził swój zespół na prowadzenie, obrońca Lex Pistols w swoim stylu oddał mocny strzał z dystansu, po którym golkiper Niewiadomej zmuszony był do wyciągniecia piłki z siatki. Beniaminek utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch świetnych interwecji bramkarza Pistolsów, Kluska najpierw wybił na rzut rożny piłkę po strzale Jaśkowiaka by kilka sekund później wygrać pojedynek jeden na jeden z tym samym napastnikem. W 24 minucie Wielka Niewiadoma wyrównała stan rywalizacji, po szybkim wznowieniu autu przez Danka piłka jak po sznurki powędrowała przez pole karne beniaminka by ostatecznie wylądować po nogi Jaskowskiego, ten strzałem do pustej bramki ucieszył swoich kolegów. Minutę później Jaskowski mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, niestety dobrze dysponowany tego dnia Kluska wyczuł intencje snajpera i sparował jego strzał na rzut rożny. Lex Pistols nie złożył broni, w 29 minucie Zadworny prostopadłym podanie uruchomił Daniela Maja, pomocnik z zimną krwią skierował futbolówkę obok wychodzącego z bramki Sierakowskiego. Cztery minut później znowu mieliśmy remis, podanie Danka w pole karne, tam samotnie stał  Jaśkowiak który dziubnął futbolówkę obok Kluski, zaskoczony bramkarz był bez szans. Wielka Niewiadoma poszła za ciosem i po sześćdziesięciu sekundach prowadziła 3:2, Adam Smarzyński strzelił z dystansu, piłka odbiła się od Pauksza i kopletnie zaskoczyła Kluskę. Lex Pistols na to tafienie odpowiedział błyskawicznie, Krej wykorzystał nieporozumienie obrońców i trafił pewnie do pustej bramki. Na dwie minuty przed końcem spotkania, Michał Kluska pewnie obronił groźny strzał z dystansu Puchacza. Gdy wszyscy kibice byli pewni, że mecz zakończy się podziałem punktów sprawy w swoje ręce wziął Adam Smarzyński, obrońca precyzyjnie uderzył zza pola karnego i piłka wpadła tuż przy słupku. W końcówce niecelny strzał z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kreja, oddał Paukszt. Po tej akcji sędzia Andrzej Malec zakończył to emocjonujące spotkanie. Wielka Niewiadoma wciąż bez porażki oczekuje kolejnego rywala, w następym meczu zmierzą się z WSOWL I, Lex Pistols w późniejszym terminie również podejmnie pierwszą drużynę Wojskowych.