12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

08.04 godz. 20:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Rozpędowski, Nikipiło, Stochalski, Świsulski, Nowak, Witkowski, Bienkowski, Dulat, Świder
Skład: Art, Lachowicz, Biernat, Nogala, Krej, Janik, Kubiak, Paukszt, Kupść, Zadworny, Wierzbicki
6' Piotr Nowak
36' Paweł Nikipiło
3' Grzegorz Paukszt (Rzut karny)
18' Mikołaj Janik
19' Maksymilian Krej
39' Maksymilian Krej
Zawodnik meczu: Maksymilian Krej (stworzył największe zagrożenie pod bramką przeciwnika, Zdobył dwie bramki jedna ładniejsza od drugiej)
Obie ekipy znają się jak łyse konie bowiem od sezonu wiosna 2012 (data dołączenia do naszych rozgrywek Fizjoterapia Polska) idą w parze i systematycznie uzyskują promocje do nawyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie obie drużyny awansowowały do Superligi i czas w końcu dowiedzieć się kto jest lepszy. W dotychczasowych starciach bilans jest remisowy, raz wygrała Fizjoterapia a raz drużyna Maksymiliana Kreja.
Punktualnie o godz. 20:50 sędzia Kut rozpoczął zmagania Superligowców. Na pierwszą bramkę nie czekaliśmy zbyt długo, piłkę ręką w polu karnym zagrał Stochalski i arbiter bez wachania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Paukszt i pewnym trafienie wyprowadził "prawników" na prowadzienie. To było jego premierowe trafienie dla nowej drużyny, warto też dodać, że to była dopiero trzecia minuta meczu więc czekało nas jeszcze sporo emocji. Podrażniona takim obrotem sprawy Fizjoterapia ruszyła do ataku, ich trud został wynagrodzony w 6 minucie gdzie stan meczu wyrównał Piotr Nowak. Popularny "PiPi"' huknął z dystansu i piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej przez Kupścia.
W 10 munucie Lex Pistols mógł ponownie wyjść na prowadzenie, po minięciu obrońcy, Paweł Art wpadł w pole karne i w ostatniech chwili dostrzegł samotnie stojącego przed pustą bramką Maksymiliana Kreja. Kapitan Pistolsów do dziś pewnie nie wie jak tego nie trafił, piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką. Trzy minuty później doskonałym refleksem wykazła się Rozpędowski, bramkarz Fizjoterapii w fenomenalny sposób obronił strzał z głowy Marka Zadwornego. Kolejna bramka padła w 18 minucie spotkania, Mikołaj Janik precyzyjnie uderzył zza pola karnego, piłka wylądowała w dalszym rogu bramki Rozpędowskiego. Minutę później wynik podwyższył Maksymilian Krej. Kapitan Lex Pistols idealnie uderzył z dystansu i piłka wpadł pod poprzeczkę bramki Fizjoterapii. Do przerwy w starciu beniaminków lepsza ekipa "Prawników".
Druga odsłona zdecydowanie należała do ekipy Kreja. Fizjoterapia nie miała tego dnia pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony Pistolsów. Podopieczni Sławka Godziny ograniczali się tylko i wyłącznie do strzałów z dystansu gdzie groźnie próbował strzelać Nowak. Lex Pistol w 29 minucie byli bardzo blisko podwyższenia wyniku, niestety piłka po strzale Bartka Nogali wylądowała na poprzeczce. Dwie minuty później strzał z woleja Paukszta i futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka. W 36 minucie meczu Fizjoterapia niespodziewanie zdobyła bramkę kontaktową, dobrze wykonany rzut rożny Nowaka na bramkę zamienił Paweł Nikipiło. Nadzieja umiera ostatnia, Fizjoterapia ruszyła do ataku, lecz bezskutecznie próbowali doprowadzić do remisu. Na minutę przed końcem Lex przeprowadził błyskawiczną kontrę i Maksymilian Krej pięknym strzałem z powietrza ulokował piłkę pod poprzeczką. Mecz zakończył się wynikiem 4:2.
Lex Pistols potwierdził, że jest w stanie rywalizować na najwyższym stopniu rozgrywek. Zespół zagrał dobre spotkanie i z niecierpliowścią będzie oczekiwał kolejnego rywala. Następnym przeciwnikiem prawników będzie ekipa RTV Euro AGD. Fizjoterapia musi poprawić kilka elementów bowiem gra ich zespołu pozostawia wiele do życzenia. Kolejnym rywalem ekipy Godziny będzie beniaminek dj.SHOP.PL