12 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 11 -25 4

27.03 godz. 19:20, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
2 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Ruta, Antczak, Duda, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Polikarp, Wierzgacz
Skład: Kotas, Kulawiak, Maleszyk, Pakulski, Stępień, Patałuch, Maziarz, Woźniak, Siorak, Kasprzycki, Kotuła
5' Damian Stępień (Gol samobójczy)
18' Dominik Maziarz
33' Wojciech Woźniak
Zawodnik meczu: Dominik Maziarz (Zdobył wyrównującą bramkę oraz miał spory udział przy zwycięskim trafieniu WSOWL I.)
Cały czas byliśmy ciekawi w jakiej formie będzie aktualny mistrz, który nie błyszczał podczas rozgrywek halowych. Ich pierwszym rywalem był ambitny i coraz lepiej spisujący się w naszych rozgrywkach zespół Blitz Wrocław.

Już w 5 minucie Blitz objęli prowadzenie po... samobójczym trafieniu Damiana Stępińskiego, które to było przecudnej urody. Bramkarz WSOWL I nie miał najmniejszych szans po kapitalnym strzale własnego obrońcy.

Pierwszy kwadrans maczu to wiele gry w środku pola, niemal wszystkie akcje obu drużyn kończyły się fiaskiem już przed polem karnym. Strzałów na bramki również było jak na lekarstwo

W 17 minucie mocnym strzałem w kierunku bramki Blitz-ów popisał się Wojciech Woźniak ale na posterunku był były bramkarz AKA.pl, Łukasz Polikarp. Chwilę później golkiper Blitz Wrocław wyłapał groźną wrzutkę zawodniów WSOWL

Dopiero na dwie minuty przed przerwą, mistrzowie zdołali doprowadzić do wyrównania. Fenomenalnym trafieniem popisał się król strzelców poprzedniej edycji, Dominik Maziarz, który trafił idealnie w bliższe okienko bramki Polikarpa. Trafienie było tak idealne, że piłka otarła słupek a przysłowiowy pająk na 100 % musiał się wyprowadzić z tego miejsca.

Do przerwy było więc 1:1, w bramce WSOWL, tradycyjnie już nastąpiła zmiana i za Kotułę wszedł Kotas.

Trzy minuty po wznowieniu gry od środka, Dominik Maziarz mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi w tym sezonie, niestety trafił tylko w słupek. Dwie minuty później okazję zmarnował jego kolega, Damian Stępień, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W 28 minucie swój zespół przed utratą bramki uratował Marcin Duda, który przeciął długie podanie Maleszczyka do Pakulskiego. Kapitan WSOWL I, w tej sytuacji otrzymałby piłkę tuż przed bramkarzem Blitz Wrocław.

WSOWL I coraz częściej nękali obrońców rywali, w 33 minucie potężny strzał z dystansu oddał Maziarz, Polikarp wprawdzie go wybronił ale wobec dobitki Wojtka Woźniaka z odległości dwóch metrów, nie miał najmniejszych szans.

Na trzy minuty przed końcem meczu mogło być 3:1 dla WSOWL I ale znów o pechu może mówić Dominika Maziarz, któremu na przeszkodzie stanął słupek w bramce Polikarpa.

Blitz Wrocław próbowali doprowadzić do wyrównania ale najpierw strzał Kuby Różanowskiego ofiarnie zablokował Woźniak a później "meczową piłkę" zmarnował Jacek Ruta, który mając przed sobą pustą bramkę, oddał niecelny strzał z główki.

Zawodnicy Blitz mogą czuć niedosyt bo mistrzowie byli w ich zasięgu. O pierwsze punkty będą musieli więc powalczyć w meczu przeciwko FC Moose. Drugim rywalem WSOWL I w tym sezonie będzie Fizjoterapia Polska - Villa Medica. Bardzo ciekawie zapowiada się w nim pojedynek króla strzelców 1 ligi oraz najlepszego bramkarza 2 ligi z poprzedniej edycji.