tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . WSOWL III 11 +43 30
2 . ACN FC 11 +19 25
3 . Geostandard Wrocław 11 +24 24
4 . PKS Augustyn 11 +4 17
5 . FC Silesian 11 -7 16
6 . Best-Com Orange 11 +5 15
7 . Futbol.wroclaw.pl 11 -8 12
8 . Elektrotim 11 -11 12
9 . Prosiaki 11 -11 12
10 . Troskliwe Misie 11 -3 11
11 . DSW Team 11 -8 10
12 . Wratislavia-Bio 11 -47 1
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
06.06 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Geostandard Wrocław
Best-Com Orange
3 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Marek, Król, Iwaszkiewicz, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Głodek, Szczurek, Gawron, Urban, Hibner
Skład: Foltynowicz, Małek, Herman, Pudlik, Apicionek, Szymański, Ratajczyk, Fornal, Puńko, Stachyra, Sieradzki
20' Krystian Hibner
4' Dawid Ratajczyk
28' Dawid Ratajczyk
30' Tomasz Apicionek
39' Dawid Ratajczyk
Zawodnik meczu: Dawid Ratajczyk (Rozegrał fantastyczny mecz co udowodnił hattrickiem. Stworzył też kilka groźnych akcji, po których zabrakło wykończenia ze strony kolegów.)
  vs  

Geostandard wciąż czai się za plecami czołówki grupy A, 2 ligi. Ekipa Mariusza Szczurka ma o dwa spotkania mniej na koncie i cały czas uchodzi za faworyta do awansu. Zapowiadający awans już w pierwszym sezonie, Best-Com Orange musi przełożyć swoje mocarskie plany na przyszły sezon. Debiutant osiada na dole ligowej tabeli więc nic dziwnego, że za faworyta tego meczu uważany był Geostandard Wrocław.

Nieoczekiwanie już w 4 minucie spotkania, na prowadzenie wyszedł Best-Com Orange, jednego z najlepszych bramkarzy 2 ligi, płaskim strzałem zza linii pola karnego pokonał wówczas Dawid Ratajczyk.

Geostandard próbował odrobić niewielką stratę ale nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Wiele strzałów było też niecelne przez co atmosfera w zespole robiła się coraz bardziej nerwowa.

Tuż przed przerwą żółtą kartką ukarany został obrońca Geostandardu, Krystian Hibner i Best-Com, drugą część spotkania rozpoczynał w przewadze jednego gracza. Przewagi tej nie udało się wykorzystać ale 8 minut po zmianie stron po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Dawid Ratajczyk. Geostandrad nieoczekiwanie przegrywał już 0:2.

Dwie minuty po golu Dawida, to Best-Com musiał zacząć radzić sobie w osłabieniu jednego gracza po tym jak za nieprzepisowe przeprowadzenie zmiany zawodników, żółtym kartonikiem ukarany został Tomasz Apicionek. Geostandard nawet grając dwie minuty w przewadze nie potrafił zdobyć bramki. To debiutanci mieli w tym momencie okazję na podwyższenie wyniku gdy Ratajczyk próbował lobować Daniela Marka ale piłka minimalnie minęła dalszy słupek bramki Geostandardu.

W 35 minucie stuprocentową okazję na strzelenie gola zmarnował Rafał Sieradzki, który nie sięgnął piłki mając przed sobą już tylko pustą bramkę po idealnym podaniu Dawida Ratajczyka.

Na minutę przed końcowym gwizdkiem, Ratajczyk ustrzelił hattricka ! Pomocnik Best-Com Orange niemal leżąc wpakował piłkę do siatki w bramce Daniela Marka. Takiego wyniku z pewnością nikt się nie spodziewał. Z pewnością są z niego zadowoleni głównie ACN FC oraz PKS Augustyn.

Geostandard tą porażką nie przekreśla swoich szans na awans ale z pewnością trochę go sobie utrudnił. Aby wciąż myśleć o promocji, Szczurek i spółka muszą wygrać najbliższy mecz z DSW Team. Best-Com Orange określił to zwycięstwo... takim na przełamanie, czy było to zwycięstwo na przełamanie zobaczymy już w starciu z PKS-em Augustyn.

Zawodnik meczu:

Dawid Ratajczyk (Best-Com Orange)

autor: Marcin Wiktorowski