24.06 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Jakub Orliński
Skład: Magot, Magot, Magot, Kowalczyk, Świtoń, Świeściak, Szulc
Skład: Przybylski, Kulesza, Żal, Walczak, Skowyra, Ławniczak, Żal
6' Dariusz Szulc
8' Dariusz Szulc
11' Dariusz Szulc
14' Maciej Magot
20' Tomasz Kowalczyk
22' Dariusz Szulc
40' Tomasz Kowalczyk
26' Rafał Kulesza
34' Rafał Kulesza
36' Robert Ławniczak
Zawodnik meczu: Dariusz Szulc (Cztery gole, w tym klasyczny hattrick w pierwszej połowie.)

Hectas, który całkiem niedawno kroczył w kierunku Superligi nieoczekiwanie zawrócił i dziś zamiast o awasn, walczy o utrzymanie w 1 lidze. Pokonać lidera będzie niezmiernie trudno, tym bardziej, że w skłądzie zabrakło zarówno Radka Dudka jak i Tomka Maślaka. Po raz pierwszy w naszych rozgrywkach, sędziować będzie Jakub Orliński.

Dolmens ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca w tabeli, niezagrożona jest też pozycja lidera klasyfikacji strzelców, Dariusza Szulca. Dziś jest okazja na przypieczętowanie mistrzostwa 1 ligi oraz tytułu Króla strzelców.

Już w 6 minucie spotkania, swój dorobek bramkowy poprawił Dariusz Szulc, który wykorzystał podanie Damiana Magota. Nie minęły kolejne dwie minuty gry a Szulc wpisał się na listę strzelców po raz dwudziesty drugi w tym sezonie. Darkowi wciąż było mało, w 11 minucie po indywidualnej akcji pokonał Krzysztofa Przybylskiego po raz trzeci i skompletował klasycznego hattricka. Dolmens prowadził więc 3:0.

Przed upływem kwadransu, do siatki "Pingwinów" trafił Maciej Magot po podaniu brata bliźniaka. Tuż przed przerwą zrobiło się 5:0 ! Znów dobrym podaniem popisał się Piotr Magota a autorem gola był Tomasz Kowalczyk.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy po raz czwarty do bramki rywala trafił Dariusz Szulc. I od tej pory Dolmens mocno się rozluźnił co rywal wykorzystał trzykrotnie. W 26 minucie Świeściak skapitulował po raz pierwszy po strzale Rafała Kuleszy. Ten sam zawodnik dał się we znaki bramkarzowi Dolmens-ów po raz drugi. Po kolejnych dwóch minutach, podanie Marcina Żala na bramkę zamienił Robert Ławniczak.

Na wyrównanie zabrakło już czasu a gdy Hectas jeszcze mocniej się odsłonił, lider 1 ligi przypieczętował zwycięstwo golem Tomasza Kowalczyka. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Dolmens-ów 7:3. Hectas wraca do 2 ligi a Dolmens do Superligi. Dziękując za udział w rozgrywkach, zapraszamy we wrześniu ! Dolmens-owi gratulujemy zwycięstwa w 1 lidze !!!