10.06 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
Skład: Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Raszeja, Warwas, Węgrzyn, Łutczak, Wisiecki, Pondo, Popow, Strzelecki
Skład: Przybylski, Żal, Walczak, Skowyra, Maślak, Żal
7' Sławomir Łutczak
8' Roman Wisiecki
12' Paweł Pondo
13' Roman Wisiecki
17' Sebastian Staśkiewicz
18' Sebastian Staśkiewicz
26' Sebastian Staśkiewicz
27' Roman Wisiecki
30' Paweł Popow
32' Sławomir Łutczak
38' Tomasz Dubiel
39' Paweł Pondo
39' Paweł Popow
22' Tomasz Maślak
Zawodnik meczu: Sebastian Staśkiewicz (Dobry powrót do składu po dłuższej nieobecności udokumentował hattrickiem. Na wyróżnienie zasługuje również Pawł Pondo, "król asyst" w tym spotkaniu ;))

Początek sezonu był dla Hectas-u bardzo udany, zespół Marcina Żala mierzył w awans ale w najmniej odpowiednim czasie przyszedł kryzys i problemy kadrowe. "Pingwiny" oddały walkowera Orfin-owi a na mecz z Raiffeisen Bankiem przyszli w zaledwie sześcioosobowym składzie co rywal wykorzystał bezlitośnie.

Już w pierwszej minucie wynik spotkania mógł otworzyć Krystian Warwas ale obrońca "Bankowców" machnął się mając przed sobą już tylko bramkarza. Pierwszego gola zobaczyliśmy więc dopiero w 5 minucie gdy po interwencji bramkarza broniącego strzał Wisieckiego, skuteczną dobitką wykazał się Sławomir Łutczak. Ten sam zawodnik, 2 minuty później wykończył zespołową akcję i Raiffeisen prowadził 2:0.

W 8 minucie było już 3:0, ładnym strzałem po długim rogu popisał się bowiem Roman Wisiecki. Raiffeisen bezlitośnie wykorzystywał osłabienie kadrowe rywala, w 12 minucie na listę strzelców po raz pierwszy tego dnia wpisał się Paweł Pondo, minutę później swoją drugą bramkę po podaniu Pawła Pondo zdobył Wisiecki.

Kolejne dwie bramki zdobył Sebastian Staśkiewicz a chwilę później sędzia Michał Hnatkiewicz zaprosił obie drużyny na przerwę. Zawodnicy Hectas-u potrzebowali jej już jakieś dziesięć minut wcześniej.

Po zmianie stron "Pingwiny" zdołały zdobyć bramkę, której autorem był Tomasz Maślak. Niestety było to jedyne trafienie jakie odnotował Hectas w tym spotkaniu. Poźniej strzalał już tylko Raiffeisen, systematycznie punktując rywali.

Jako pierwszy, w 26 minucie, hattricka skompletował Sebastian Staśkiewicz, minutę później trzy trafienia na koncie miał już Roman Wisiecki. W 30 minucie kolejną asystę zaliczył Pondo a jego podanie wykorzystał wówczas Paweł Popow, dla którego był to pierwszy gol w barwach Raiffeisen-u.

Z każdą, kolejną minutą Hectas tracił coraz więcej sił, pogoda nie oszczędzała zawodników, boisko było mokre i śliskie. W 32 minucie trzecim zawodnikiem zdobywającym httricka w tym meczu był Sławomir Łutczak. Po raz pierwszy na listę strzelców, dopiero w 38 minucie wpisał się Tomasz Dubiel. Ostatnie trafienia należały do Pawła Pondo oraz Pawła Popowa.

Raiffeisen znokautował rywala i nawiązał kontakt z czołówką. Szanse na awans są wciąż realne tym bardziej, że w ostatnim czasie słabo spisuje się Drink Team. "Bankowcy" muszą teraz czekać na potknięcie Orfin-u Studio ale sami muszą też wygrać wszystkie mecze jakie im pozostały. Najbliższy 24 czerwca z Dizajn Studio. Cztey dni wcześniej Hectas zmierzy się z Żarem Tropików.