21.05 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
3 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Mieszkalski, Mieszkalski, Koczuk, Szczepiński, Szczepiński, Panejko, Zembaty, Koczuk
Skład: Król, Zając, Szymończyk, Czarnecki, Mosiej, Świtalski , Jarema
2' Grzegorz Mieszkalski (Gol samobójczy)
32' Jacek Czarnecki
35' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Adam Mosiej (Zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, pozycja ostatniego obrońcy widocznie służy kapitanowi Cortez-u, pod jego wodzą defensywa zagrała na zero z tyłu. Na wyróżnienie zasługuje również Paweł Mieszkalski który obronił rzut karny. )
Sytacja w tabeli 1 Ligi jest bardzo skomplikowana, po serii niespodziewanych wyników o awans do  najwyższej klasy rozgrywkowej może powalczyć kilka zespołów. Ten mecz jest dla drużyny Adama Mosieja ostatnią szansą na złapanie kontaktu z czołówką.

1' Rozpoczęcie spotkania. Cortez Paintball dziś bez zmian. Zawodnicy grają gołą siódemką.
2' (1:0) - Ależ kuriozalny gol ! Wojciech Szymończyk urwał się obrońcy, zbiegł do końcowej linii i dośrodkował futbolówkę w pole karne,  chcąc wybić piłkę, Grzegorz Mieszkalski poślizgnął się, ta odbiła się od jego nogi i wpada obok zaskoczonego bramarza.
5' Piłka po  strzale z dystansu Patryka Jarema przeleciała obok słupka.
7' Długie podanie Wojciecha Szczepińskiego w kierunku bramki Cortez, do piłki najwyżej wyskakuje Wojciech Zembaty, niestety napastnik Dizajn nie opanował futbolówki i ta wychodzi na aut bramkowy.
10' Spore zamieszanie pod bramką Dizajn, strzela Szymończyk piłka odbija się od pleców Grzegorza Mieszkalskiego i wychodzi na rzut rożny. O mały włos Grzesiek pokonałby swojego brata po raz drugi.
12' Piotr Zając wykłada piłkę przed pole karne Remigiuszowi Królowi, strzał obrońcy Cortez ląduje nad poprzeczką.
15' Rzut rożny wykonuje Piotr Koczuk, piłka spada wprost pod nogi Wojtka Zembatego który oddaje strzał, piłka przelatuje obok słupka.
17' Rzut rożny dla Cortez, Jacek Czarnecki dośrodkowuje futbolówkę prosto na głowę Zająca, strzał napastnika Paintball przelatuje nad poprzeczką.
23' Doskonała okazja Dizajn Studio na wyrównanie, rzut wolny tuż zza linii pola karnego wykonuje Piotr Koczuk, piłka po jego strzale odbija się od obrońców i wychodzi na rzut rożny.
25' Łooooooooo ! Remigiusz Król oddaje strzał z powietrza prawie z połowy boiska, mocno uderzona piłka wpada jednak wprost w ręce bramkarza Dizajn Studio.
27' Wrzutka z autu Zembatego w pole karne, piłka spada wprost na głowę Grzegorza Mieszkalskiego który oddaje bardzo niecelny strzał.
30' Remigiusz Król strzela z dystansu, piłkę bez najmniejszych problemów łapie Paweł Mieszkalski
32'  (2:0) - Patryk Jaremko przegrywa pojedynek sam na sam z Pawłem Mieszkalskim, bramkarz Dizajn wybija futbolówkę nogami tuż za  pole karne, do piłki najszybciej  doskoczył Jacek Czarnecki, podbiegł kilka metrów i oddaj strzał w światło bramki Dizajn, piłka wpada do siatki.
34' To powinna być bramka ! Piotr Zając biegnie sam na sam od połowy boiska, Napastnik Cortez przegrywa dwukrotnie pojedynek z Pawłem Mieszkalskim.
35'  (3:0) - Rozklepana obrona Dizajn Studio, Szymończyk podaje na skrzydło do Jaremy, ten górą zagrywa do Piotra Zająca, który trafia do pustej bramki.
37' Grzegorz Mieszkalski za wszelką cene próbuje odrobić bramkę samobójczą z drugiej minuty, tym razem obrońca Dizajn oddaje niecelny strzał z dystansu.
39' Wyśmienita okazja dla Cortez na powiększenie wyniku. Panejko fauluje w polu karnym Mosieja, sędzia Miedziński bez wahania wskazuje na rzut karny. Do piłki pochodzi Wojciech Szymończyk, lecz jego intencje wyczuł Mieszkalski i wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

Cortez odnosi zasłużone zwycięstwo. Trzy punkty zdobyte w starciu z Dizajn pozwolą ekipie Mosieja włączyć się do walki o awans do Superligi. W następnym meczu Paintball zagra z Dolmens natomiast Dizajn Studio podejmnie FC Zbieraninę.