08.05 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
1 : 5
( 1 : 2 )
Skład: Waleszczyński, Zając, Szymończyk, Mosiej, Homiak, Świtalski , Czuprij, Niciński, Perekietka
Skład: Przybylski, Walczak, Skowyra, Dudek, Ławniczak, Maślak, Ciechacki
13' Wojciech Szymończyk
17' Piotr Zając
20' Adam Mosiej
30' Paweł Perekietka
35' Piotr Zając
36' Adam Mosiej
37' Wojciech Szymończyk
5' Tomasz Maślak
20' Adam Skowyra
32' Adam Skowyra
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Do spółki z Szymończykiem i Mosiejem siał postrach pod bramką Hectasu. Mecz zakończył z dwoma trafieniami. Na wyróżnienie zasłużył również Wojtek Szymończyk.)
Patrząc na formę obu zespołów, zdecydowanym faworytem tego spotkania był Hectas. Oba zespoły przybyły na boisko przy ul. Sarbinowskiej 10, w dość mocnych składach a więc zapowiadała się ciekawa walka o trzy punkty.

5'  (1:0) - Hectas wychodzi na prowadzenie, mocny strzał Tomasza Maślaka z linii pola karnego ląduje w okienku bramki Świtalskiego
6' Marcin Walczak przed szansą na podwyższenie prowadzenia, jego strzał z rzutu wolnego z wielkim trudem broni bramkarz Cortez-u, drużyna Mosieja wyprowadza kontrę, po której strzał Czuprija z dość ostrego kąta broni Przybylski.
8' Szansę na wyrównanie marnuje Adam Mosiej, najpierw trafia w poprzeczkę a później jego dobitkę tuż przed pustą bramką zatrzymał obrońca Hectasu, Robert Ławniczak.
13' (1:1) - Cortez znalazł wreszcie sposób na pokonanie bramkarza "Pingwinów", do wyrównania doprowadza Wojciech Szymończyk.
15' Mosiej otrzymał podanie na lewą stronę boiska, oddał strzał ale znów na jego drodze stanął rosły obrońca rywali, Ławniczak.
17' (1:2) - Paintballowcy idą za ciosem, Perekietka zagrywa piłkę na prawe skrzydło gdzie wbiegł Piotr Zając, pomocnik Cortez-u mocnym strzałem wykańcza podanie kolegi.
18' W polu karnym Hectasu pada Michał Czuprij, po zejściu z boiska narzeka na ból lewego barku, miejmy nadzieję, że to nic poważnego.
20' - Adam Skowyra fauluje Marcina Nicińskiego i sędzia nie ma wątpliwości by sięgnąć po żółty kartonik, Cortez nie zagra jednak przez dwie minuty w przewadze...
20' - za domaganie się kartki dla Skowyry, na ławkę kar wędruje również Adam Mosiej. Pół minuty później sędzia Andrzej Malec kończy pierwszą połowę.
21' Dobre rozpoczęcie Cortez-u, po wznowieniu gry od środka Niciński znalazł się sam na sam z bramakrzem Hectas-u ale trafił prosto w niego
22' Oba zespoły uzupełniają składy i grają już w siódemkę
23' Adam Mosiej otrzymał piłkę będąc tuż przed bramkarzem rywali, zamiast obrócić się i strzelić to szukał podania do Szymończyka. Akcja zakończyła się fiaskiem.
26' Kolejna akcja Cortez-u, strzał z dystansu Piotra Zająca przecina Krzysztof Waleszczyński, próbuje strzelać piętką ale piłką minimalnie mija prawy słupek bramki Przybylskiego
29' Fantastyczne podanie Waleszczyńskiego przez niemal całe boisko do osamotnionego w polu karnym Hectas-u Wojtka Szymończyka, ten zamiast odegrać piłkę do nadbiegającego Piotra Zająca to decyduje się na strzał ale bramkarz rywali nie daje się zaskoczyć radząc sobie również z dobitką Piotrka.
30' (1:3) - Ależ bomba !!! Paweł Perekietka uderza z okolicy 17 metra, zasłonięty przez innych zawodników Przybylski nie miał najmniejszych szans na obronętego strzału i piłka ląduje tuż przy dalszym słupku jego bramki.
32' - brzydkie zachowanie Adama Skowyry, który kopie Perekietkę. Dochodzi do lekkiej przepuchanki ale sędzia Andrzej Malec okazuje się łaskawy i sięga tylko po żółty kartonik dla Skowyry. Mógł spokojnie pokazać zawodnikowi Hectas-u czerwoną a Perekietce żółtą. To druga żółta kartka Skowyry, nie zobaczymy go już w tym spotkaniu.
33' Cortez próbuje wykorzystać grę w przewadze jednego zawodnika, Zając uderza z ostrego kąta ale Przybylski broni !
34' Hectas uzupełnia skład po odbyciu dwuminutowej kary.
35' (1:4) - Książkowa akcja Cortez-u, który rozklepał defensywę rywali. Mosiej zagrywa do Szymończyka a ten wykłada piłkę Zającowi, który posyła ją do siatki !
36' (1:5) - To jest dzień drużyny Adama Mosieja ! Lider 2 ligi nie ma nic do powiedzenia i traci kolejną bramkę po dwójkowej akcji Szymończyk - Mosiej. Kapitan Paintballowców trafia do pustej już bramki.
37' - Za niesportowe zachowanie przez dwie minuty będzie mógł odpocząć Wojchiech Szymończyk.
40' Koniec spotkania ! Cortez pokonuje faworyzowanych "Pingwinów" i pnie się w górę ligowej tabeli.

Po tej porażce, aby utrzymać miejsce w fotelu lidera, Hectas musi liczyć na potknięcia Dizajn Studio oraz Drink Team-u, które grają swoje mecze tego samego dnia. Hectas będzie mógł poprawić sobie humory już za tydzień w starciu z ostatnimi w tabeli Rozważnymi i Romantycznymi. Niesiony na fali sukcesu Cortes zmierzy się z Dizajn Studio FT.