26.04 godz. 19:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Domagała, Kmieć, Kaban, Kaczan, Sobański, Wojciechowski, Lewandowski, Plis, Gibas, Herman
Skład: Waleszczyński, Zając, Mosiej, Czuprij, Niciński, Perekietka, Jarema
13' Michał Czuprij
24' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Bardzo aktywny na boisku, druga bramka jego autorstwa sprawiła że w szeregi jego drużyny pojawiło się bardzo dużo spokoju.)
Wraz z upływem czasu brakuje już pomysłów i określeń które dokładnie opiszą dyspozycje drużyny dowodzonej przez Łukasza Kmiecia. Klątwa wciąż trwa i nie widać światła w tunelu które da promyk nadzieii na lepszą grę. Cortez jest drużyną nieobliczalną, o ich formie decyduje w dużej mierze dyspozycja dnia. Spotkanie to otwierało ostatni dzień piątego tygodnia rozgrywek. FC Zbieranina która wciąż nie wygrała nadal ma wielką wole walki i jest bardzo zmotywowana by sięgnąć po komplet oczek, niestety  czegoś takiego  nie można powiedzieć o przeciwniku który zjawił się tylko gołą siódemką. W barwach Cortez miedzy słupkami ujrzeliśmy Marcina Nicińskiego który zastąpił etatowego pierwszego bramkarza Świtalskiego, trzeba jednak dodać że Marcin na codzień jest bramkarzem we wrocławskim Parasolu i ten fach zna doskonale. Początek w wykonaniu obydwu drużyn był imponujący, walka w środkowej strefie boiska potwierdziła tylko że o punkty nie będzie łatwo. Kilka minut po rozpoczęciu gry sporą przewagę osiągnął Cortez, podopieczni Mosiej nie znaleźli jednak recepty na pokonanie Domagały. Dobrą okazję zmarnował Piotr Zając który zbyt wolno zabierał się do strzału, a gdy już go oddał z pomocą przyszedł golkiperowi Zbieraniny obrońca. W 13 minucie padła pierwsza bramka w meczu, groźny strzał z dystansu oddał Michał Czuprij i piłka po rękwawicy bramarza wpadła do siatki. TUż przed końcem pierwszej połowy Zając staną przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku,  jednak tym razem napastnik  nie trafił z kilku metrów. Do przerwy Cortez prowadziło ze spadkowiczem 1:0. Drugą połowę Cortez rozpoczał wyśmienicie, Piotr Zając w końcu znalazł receptę na Domagałę, jego strzał zza pola karnego znalazł drogę do bramki. Kilka minut później Zając ponownie mógł wpisać się na listę strzelców niestety zabrakło mu zimnej krwi. FC Zbieranina tego dnia była tłem ekipy która jeszcze kilka miesięcy temu potrafiła urywać punkty najlepszym. Zespół nie miał żadnego pomysłu a stojący miedzy słupkami Cortez Niciński był bezrobotny. Wraz z upływem czasu gra się trochę zaostrzyła, liczne faule spowodowały że obie ekipy mocno odczuły to po kościach. Do końca meczu nie wiele się działo, żadna ze stron nie znalazła odpowiedniej drogi aby umieścić piłkę w siatce i mecz zakończył się wynikiem 2:0. Cotrez mecz ze Zbieraniną na długo zapamięta, zespół w tym spotkaniu doznał kilku drobych urazów. Tuż po meczu doszła do nas śmutna wiadomość, Cortez Paintball z powodów braków kadrowych nie przystąpi do meczu w Pucharze Ligi i odda mecz walkowerem. Szcześliwy RTV Euro AGD zagra w kolejnej rundzie. Przed obiema drużynami teraz bardzo długi odpoczynek, spadkowicz będzie miał sporo czasu na analizę swojej gry natomiast Cortez leczyć będzie liczne kontuzje. Po weekendzie majowym obie ekipy ponownie zawitają na boiskach przy ul. Sarbinowskiej, drużyna Kmiecia zagra z beniaminkiem Żar Tropików, natomiast Cortez Paintbal podejmnie lidera Hectas.