25.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Perucki, Natalli, Pietruszka, Pietruszka, Śmiałkowski, Sobczak, Dudek, Statkiewicz, Świrski
Skład: Dubiel, Staśkiewicz, Staśkiewicz, Węgrzyn, Łutczak, Wisiecki, Dybski, Pierzgała, Pondo
13' Jakub Statkiewicz
27' Jakub Pietruszka
5' Paweł Pondo
14' Sławomir Łutczak
21' Tomasz Staśkiewicz
25' Paweł Pondo
Zawodnik meczu: Jakub Statkiewicz (Jedna z najbarwniejszych postaci na boisku, zdobył pierwszą bramkę a gdyby jego koledzy wykazali się większą skutecznością... zaliczyłby przynajniej trzy asysty.)
Oba zespoły znają się doskonale, od kilku miesięcy spotykają się regularnie w celu rozgrywania sparingów. W zespole beniaminka występuje też dwóch byłych zawodników Orfin Studio. Drużyna Maciaja Koły wciąż zajmuje miejsce w strefie promowanej awansem do Superligi, Raiffeisen Bank to najwyżej notowany beniaminek.

Spotkanie zapowiadało się więc bardzo ciekawie i nic dziwnego, że oba zespoły nie chcąc odpuścić rywalowi, często grały dość ostro. Już w 5 minucie za faul na Krzysztofie Natalii, żółtą kartkę otrzymał Paweł Pondo i "Bankowcy" zmuszeni byli grać dwie minuty w osłabieniu. Minutę po tym gdy Raiffeisen uzupełnił skład, Pondo wyskoczył najwyżej w polu karnym Orfinu po wrzutce Tomasza Staśkiewicza i oddał strzał z głowy po długim rogu. Strzał był ładny ale jeszcze ładniejsza była interwencja Dawida Śmiałkowskiego, który sparował piłkę na rzut rożny.

Po tej akcji Orfin Studio sprawiał wrażenie lepiej zorganizowanej tego dnia drużyny co wreszcie zaowocowało golem z 13 minuty. Jakub Pietruszka zagrał piłkę do Statkiewicza a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce.

Minutę później za faul na Pietruszce, żółtą kartkę otrzymał Sławomir łutczak i Raiffeisen Bank znów musiał radzić sobie przez dwie minuty w osłabieniu jednego gracza. W 16 minucie duet, który stworzył akcję na wagę pierwszego gola mógł powtórzyć swój wyczyn. W sytuacji dwóch na jednego z Węgrzynem, Jakub Pietruszka zagrał piłkę do Statkiewicza lecz ten wbiegł zbyt głęboko w pole karne i otrzymał podanie za plecy a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Do przerwy Orfin prowadził 1:0 ale minutę po zmianie stron do głosu doszedł beniaminek. Celny strzał zza pola karnego oddał Tomasz Staśkiewicz i walka o zwycięstwo rozpoczęła się od nowa. Raiffeisen poszedł za ciosem, w 25 minucie wyszedł na prowadzenie po golu Pawła Pondo, który wykorzystał podanie z głębi pola od Wisieckiego. Napastnik "Bankowców" ograł Janka Peruckiego i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki Orfinu.

Orfin nie pozostawał rywalom dłużny, niespełna dwie minuty po golu Pondo, do wyrównania doprowadził Jakub Pietruszka. Krzysztof Węgrzyn nie miał najmniejszych szans przy strzale Kuby z prawego narożnika pola karnego w krótki róg.

Kolejne minuty upływały obu drużynom głównie w środkowej strefie boiska, dopiero w 36 min. Orfin mógł wyjść na prowadzenie lecz podanie Statkiewicza zmarnował Sobczak, który będąc w idealnej pozycji do zdobycia bramki, trafił wprost w bramkarza rywali.

Na minutę przed końcem spotkania, Sobczak zmarnował kolejną okazję, tym razem po rzucie wolnym wykonywanym przez Jakuba Pietruszkę i ostatecznym podaniu od Statkiewicza, strzał Wojtka w świetnym stylu, przenosząc piłkę nad poprzeczką, wybronił Krzysztof Węgrzyn.

Drużyna Macieja Koły nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść nawet w ostatniej akcji meczu, wówczas po kontrze Orfinu, Jakub Pietruszka oddał płaski ale minimalnie niecelny strzał.

Podział punktów był chyba sprawiedliwym rozstrzygnięciem chociaż chyba troszkę więcej z gry miał Orfin. Oba zespoły zobaczymy na boisku dopiero po tygodniowej przerwie. Orfin zmierzy się z Dolmens-em a Raiffeisen Bank z Rozważnymi i Romantycznymi.