10.04 godz. 17:50, Kuźniki, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Przybylski, Kulesza, Żal, Walczak, Skowyra, Dudek, Ławniczak, Maślak, Żal
Skład: Kałuża, Piątkowski, Zagórny, Purtak, Zając, Jakimczyk, Jaz, Gordon, Rokita, Łaskawski
2' Marcin Walczak
11' Tomasz Maślak
17' Radosław Dudek
26' Marcin Jaz
Zawodnik meczu: Radosław Dudek (Kolejny, dobry mecz lidera zespołu. Radek strzelił jedną z bramek, przez cały mecz siał największy postrach pod bramką rywala.)
Drużyna Andrzeja Kałuży przyzwyczaiła nas już do tego, że początki sezonu ma zawsze bardzo udane, cztery oczka w dwóch meczach sprawiły, iż konfrontacja z Hectasem była jeszcze ciekawsza. Hectas natomiast miał za sobą tylko jeden mecz, w którym zremisował 2:2 z Dizajn Studio.
Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodników Marcina Żala, już w 2 minucie arbiter spotkania, Adrian Miedziński podyktował rzut wolny bezpośredni za zagranie ręką przez Rokitę, do piłki podszedł Marcin Walczak i precyzyjnym strzałem tuż zza linii pola karnego wyprowadził "Pingwiny" na prowadzenie. Od momentu straty bramki gra z obu stron wyglądała bardzo chaotycznie, żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić konktretniej akcji co nie wróżyło nic dobrego dla jakości spotkania. W 10 minucie meczu bliski doprowadzenia do remisu był Marcin Jaz, jego strzał pewnie obronił jednak Krzysztof Przybylski. Niewykorzystana sytuacja zemściła się minutę później, Tomasz Maślak do spółki z Radkiem Dudkiem rozmontowali obronę Capgemini i na listę strzelców wpisał się ten pierwszy. W 15 minucie golkiper Hectasu ponownie pokazał odrobinę swoich umiejętności, tym razem wyszedł obronną ręką i pewnie powstrzymał Purtaka i Kałużę. Podopieczni Żala na trzym minuty przed końcem pierwszej połowy pokazali rywalom jak należy strzelać, po wygranym pojedynku z obrońcą, Radosław Dudek pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza cześć spotkania zakończyła się więc wynikiem 3:0. W drugiej połowie Capgemini za wszelką cenę dążyło do zmiany rezultatu, zespół zagrał bardzo ofensywnie co w pewnym momencie groziło samobójstwem, niestety kontry Hectasu nie były udane i wynik pozostawał wciąż bez zmian. W 26 minucie wreszcie padła upragniona bramka, futbolówka po strzale Marcina Jaza znalazła drogę do bramki Przybylskiego. Pięć minut później powinien paść gol kontaktowy, w sytuacji dwóch na jednego Kałuża zachował się bardzo egoistycznie i zamiast podać do lepiej ustawionego Jaza zdecydował się na strzał co wzbudziło wielki zdenerwowanie w oczach kolegi. Można powiedzieć, że to była kluczowa akcja w tym spotkaniu. Ostatnie minuty meczu nie powalały kibiców na kolana, Capgemini grało piłkę na tak zwaną "aferę" a Hectas nie zawsze kontrolowałto co robi rywal. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i "Pingwiny" zgarnęły komplet oczek. W następnym pojedynku Hectas zagra ze spadkowiczem FC Zbieraniną, natomiast Kałuża i spółka zmierzą się z Dolmens-em.