25.03 godz. 20:05, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Staśkiewicz, Warwas, Węgrzyn, Łutczak, Wisiecki, Dybski, Pondo, Strzelecki
Skład: Pękala, Domagała, Kmieć, Kaban, Kaczan, Wojciechowski, Lewandowski, Plis, Maruda
3' Krystian Warwas
14' Krystian Warwas
34' Tomasz Staśkiewicz
28' Wojciech Plis
Zawodnik meczu: Wojciech Plis (Jako jedyny zawodnik Zbieraniny przy dość słabej grze zachował na tyle zimnej krwi by uratować punkt w inauguracyjnym meczu.)
Kolejnym starciem w lidze pierwszej był pojedynek spadkowicza z Superligi z beniaminkiem. Po nieudanym sezonie, FC Zbieranina pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową i będzie walczyć o powrót do elity. Już w pierwszym meczu te plany chce pokrzyżować im jeden z najmocniejszych beniaminków jakim bez wątpienia jest Raiffeisen Bank, który przed sezonem wzmocnił się Mariuszem Strzeleckim.

Był to mecz, w którym zawodnicy obu drużyn nie zamierzali odstawiać nogi. Dowodem na te słowa była żółta kartka jaką już w 3 minucie spotkania "zarobił" Krystian Warwas. Rywal nie wykorzystał jednak dwuminutowej gry w przewadze i w protokole sędziowskim długo widniał wynik 0:0.

Dopiero w 14 minucie wynik spotkania otworzył Krystian Warwas, który otrzymał podanie z bocznego sektora boiska i trafił do pustej już bramki FC Zbieraniny.

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmienie i wciąż lepiej prezentował się beniaminek 1 ligi. Zawodnicy FC Zbieraniny popełniali dużo błędów w obronie, na szczęście dla nich rywal nie potrafił tego wykorzystać. "Czerwono-czarne pasy" nie potrafiły też wykorzystać tego co mieli pod bramką Krzysztofa Węgrzyna.

Druga połowa była również bardzo wyrównana, temperatura powietrza sprawiała, że nikt nie chciał stać i zawodnicy obu zespołów wkładali wiele zdrowia w to spotkanie.

Wreszcie w 28 minucie jedną z wielu okazji do wyrównania wykorzystał Wojciech Plis, który strzałem po długim rogu nie dał szans Węgrzynowi. Zarówno FC Zbieranina jak i Raiffeisen Bank chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ale nie udało się to żadnej z ekip. W 34 minucie żółtą kartkę otrzymał obrońca "Bankowców" - Tomasz Staśkiewicz ale i tym razem drużyna Łukasza Kmiecia nie zdołała wykorzystać gry w przewadze.

Remis z całą pewnością podbudował zespół Zbieraniny, który w poprzednim sezonie nie miał zbyt wiele okazji do radości. W drugiej kolejce Kmieć i jego koledzy zmierzą się z Hectas-em, natomiast Raiffeisen Bank podejmie Drink Team.