25.03 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Skład: Przybylski, Żal, Walczak, Skowyra, Dudek, Maślak, Sornat
Skład: Mieszkalski, Mieszkalski, Makowski, Szczepiński, Szczepiński, Panejko, Szewczyk, Zembaty, Kawiak
23' Radosław Dudek
37' Tomasz Maślak
17' Wojciech Szczepiński
20' Dawid Kawiak
Zawodnik meczu: Radosław Dudek (Poderwał kolegów do odrabiania strat, strzelił kontaktowego gola i stworzył kilka groźnych akcji pod bramką rywali.)
   Meczem otwierającym sezon X edycji rozgrywek Wrocbal w lidze pierwszej, był pojedynek Dizajn Studio FT - Hectas. Ci pierwsi po zajęciu pierwszego miejsca w lidze, w poprzednim sezonie gdzie występowali pod nazwą Planiko Football Team, zrezygnowali z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i pozostali na jej zapleczu. Dla tych drugich jest to dopiero drugi sezon na zapleczu Superligi a jesienią, w swoim debiucie na tym szczeblu, zakończyli rozgrywki w połowie tabeli. Faworytem tego pojedynku był Dizajn Studio, który przed przerwą zimową wygrał z Hectasem 2:1.

Do dwónastej minuty byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry, oba zespoły szukały okazji do zdobycia bramki w zabójczych kontrach. Więcej okazji miał chyba Hectas ale na przeciw duetu Maślak - Dudek, stał przecież jeden z najlepszych bramkarzy ligi Wrocbal - Paweł Mieszkalski.

Bramkarz Dizajn Studio FT dał popis swoich umiejętności w 13 minucie gdy najpierw kapitalnie wybronił strzał Radosława Dudka a później zmierzającą do pustej bramki dobitkę snajpera "Pingwinów".

Gdy wydawało się, że wreszcie szczelna defensywa Dizajn Studio zostanie przełamana, w 17 minucie wynik spotkania, po drugiej stronie boiska otworzył Wojciech Szczepiński.

W ostatniej minucie pierwszej połowy było już 2:0 dla ekipy Pawła Mieszkalskiego. Idealnym podaniem z autu popisał się Paweł Panejko, piłka trafiła pod nogi Daida Kawiaka, który przelobował Krzysztofa Przybylskiego. Dizajn schodzili więc na przerwę z dwubramkową przewagą nad "Pingwinami".

Druga połowa zaczęła się od intensywnych ataków Hectasu, już w 23 minucie kontaktowe trafienie odnotował Radosław Dudek, który wreszcie znalazłsposób na świetnie spisującego się bramkarza rywali.

Oba zespoły nie zamierzały odpuszczać, chcąc za wszelką cenę wywalczyć w inauguracyjnym meczu komplet punktów. Z każdą, kolejną minutą ataki Hectasu były coraz odważniejsze i wszystko wskazywało na to, że wreszcie uda im się doprowadzić do wyrównania. Tak też się stało w 37 minucie ! Swoje umiejętności zaprezentował najlepszy zawodnik 2 ligi minionego sezonu, Tomasz Maślak. Zawodnik Hectasu minął obrońcę Dizajn i sprytną podcinką pokonał Pawła Mieszkalskiego.

Spotkanie zakończyło się remisem, z którego chyba bardziej niezadowolony jest Dizajn. Mając przecież rywala na widelcu, w końcówce spotkania dał sobie wyrwać zwycięstwo. W drugiej kolejce spotkań, Hectas zmierzy się z Capgemini a Dizajn Studio ze spadkowiczem z Superligi - Dolmens-em.