tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . FC Moose 11 +28 28
2 . Castorama Bielany 11 +17 23
3 . Wielka Niewiadoma 11 +12 22
4 . Blitzkrieg Wrocław 11 +7 21
5 . OKS Sokół Wrocław 11 +8 20
6 . FC Zbieranina 11 -14 18
7 . Drink Team 11 +0 17
8 . Kuźniki 11 +4 13
9 . Planiko Football Team 11 -9 9
10 . FC Velicante Wrocław 11 -10 9
11 . Orfin Studio 11 -17 7
12 . Literki 11 -26 2
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
17.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Hubert Kut
Blitzkrieg Wrocław
Castorama Bielany
4 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Wojtczak, Ruta, Antczak, Duda, Zachariasiewicz, Iwańczak, Różanowski, Kaleta
Skład: Styczeń, Borczyński, Pyzłowski, Miedziński, Wiktorowski, Szymczak, Masztalerz, Guziejewski
35' Grzegorz Antczak
18' Kamil Pyzłowski
19' Kamil Pyzłowski
23' Kamil Szymczak
29' Kamil Pyzłowski
40' Adrian Miedziński
Zawodnik meczu: Aleksander Styczeń (Świetna gra w defensywie, rozbijał ataki napastników Blitzkrieg. Na wyróżnienie zasłużył też Jakub Masztalerz.)

Mecz ostatniej szansy dla piłkarzy z Bielan, podopieczni Adriana Miedzińskiego jeżeli myślą o zajęciu miejsca na pudle za wszelką cenę muszą pokonać rewelacyjnego beniaminka i liczyć na stratę punktów bezpośrednich rywali. Mecz z Blitzkrieg mógł wydawać się bardzo trudny zgłasza, że w ekipie Castoramy zabrakło najlepszego zawodnika Grzegorza Paukszta oraz czołowego strzelca Sebastiana Antoszewskiego. Od początku meczu więcej z gry mieli piłkarze Adriana Miedzińskiego ale to rywale mieli dogodne sytuacje bramkowe. Grając bardzo ofensywnie Bielańczycy raz za razem nadziewali się na groźne kontry, najpierw przed utratą bramki po strzale Różanowskiego uratował ich słupek a chwilę później strzał Ruty zatrzymał się na poprzeczce. W 13 minucie Różanowski mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie jednak ponownie szczęście było po stronie Bielan i z pomocą przyszła im po raz drugi poprzeczka. Castorama nadal grała swoje, trochę zabawy z piłka spowodowało, że bramkę w ich wykonaniu ujrzeliśmy dopiero w 18 minucie meczu, silnym strzałem w długi róg wynik otworzył Kamil Pyzłowski. Było to pierwsze trafienie króla strzelców wszechlig w VIII edycji ligi Wrocbal. Do przerwy Castorama prowadziła skromnie 1:0. W drugiej połowie bardzo szybko jednak podwyższyła prowadzenie, idealnie w pole karne piłkę dośrodkował Borczyński a zamykający całą akcję Kamil Szymczak wpakował piłkę do pustej bramki. Minutę później Borczyński i Szymczak przeprowadzili niemal identyczną akcję jak ta, w której padła bramka jednak tym razem popularny „Kosto” fatalnie przestrzelił. W 27 minucie mogła paść bramka kontaktowa dla Blizkrieg, po minięciu bramkarza Różanowski strzelił do pustej bramki ale tuż przed linią bramkową niewiadomo skąd pojawił się Styczeń i zażegnał niebezpieczeństwu. Aleksander Styczeń grając ostatniego obrońcę pod nieobecność Grzegorza Paukszta ze swojej roli wywiązał się znakomicie i dzielnie powstrzymywał w beznadziejnych sytuacjach napór Blitzkrieg. Drugim bohaterem w szeregach Castoramy był bramkarz Jakub Masztalerz, który tego dnia bronił fenomenalne ! W 29 minucie ujrzeliśmy kolejną bramkę, przepychającego się w polu karnym Kamila Pyzłowskiego nieprzepisowo powstrzymali obrońcy Bliztkrieg, sędzia Kut wskazał na  rzut karny a sam poszkodowany chwilę później pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Janusza Wojtczaka. Podopiecznych Różanowskiego mimo, że mieli kilka dobrych okazji stać było tylko na jedno trafienie, silnym strzałem pod poprzeczkę Grzegorz Antczak nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W ostatniej minucie po dobrym podaniu Łukasza Borczyńskiego, wynik meczu ustalił Adrian Miedziński. Ostatecznie dzięki świetnej postawie całego zespołu z Masztalerzem oraz Stycznień na czele, Castorama wygrała mecz 4:1 i wciąż liczy się w walce o podium. W następnym meczu Bielańczycy zmierzą się w szlagierowym spotkaniu z mistrzem - FC Moose, natomiast Blitzkrieg podejmie Planiko Football Team.

Fotogaleria z meczu

autor: Adrian Miedziński