13.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Szczębara, Koła, Perucki, Grzegorczyk, Natalli, Pawlak, Pankiewicz, Szostak, Jaworski, Brusiło
Skład: Domagała, Kaban, Kaczan, Sobański, Wojciechowski, Dulas, Lewandowski, Waliszewski
19' Krzysztof Lewandowski
31' Krzysztof Lewandowski
37' Krzysztof Lewandowski
40' Krzysztof Lewandowski
Zawodnik meczu: Łukasz Szczębara (Gdyby nie postawa bramkarza Orfinu wynik mógłby być o wiele wyższy.)

FC Zbieranina z kompletem punktów po trzech kolejkach ? Tego chyba nikt się nie spodziewał. Mimo nieobecności kontuzjowanego kapitana zespołu, Łukasza Kmiecia zespół radzi sobie wyśmienicie. Po tym jak w przegranym polu zostawił Kuźniki oraz Literki nie musiał obawiać się dołującego w tabeli Orfinu Studio. "Czerwono-czarne pasy" zaczęły mecz od zmasowanych ataków na bramkę Łukasza Szczębary ale ten nie pozwalał zaskoczyć się rozłym napastnikom rywali, dzielnie spisywała się też obrona Orfinu, która wygrywała większość pojedynków główkowych ze słynną ze świetnych wrzutek Zbieraniną. Naprawdę gorąco zaczęło sięrobić pod koniec pierwszej połowy, najpierw w 18 minucie strzał Wojciecha Waliszewskiego wylądował na poprzeczce Orfinu a minutę później doczekaliśmy się pierwszego gola, piłkę po długim rogu niemal leżąc wcisnął Krzysztof Lewandowski. Do przerwy FC Zbieranina zasłużenie prowadziła 1:0. Po zmianie stron ekipa Kmiecia chciała szybko podyktować swoje warunki gry, w 22 minucie piekielnie mocny strzał Waliszewskiego z trudem wybronił Szczębara. Przed upływem 30 minut gry, idealną wrzutką z rzutu rożnego piłkę na głowę Lewandowskiego posłał Dominik Sobański ale i tym razem świetnie ustawiony był bramkarz Orfinu. Kilkanaście sekund później indywidualną akcją przez pół boiska popisał się Piotr Wojciechowski, wyszedł sam na sam ze Szczębarą ale i tym razem "Blacha" okazał się lepszy. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Szczębara próbował interweniować przed własnym polem karnym, wykopnął piłkę do przodu ale tą przechwycił Lewandowski i wspaniałym lobem podwyższył wynik na 2:0. Orfin próbował grać do końca ale jedyne na co było ich stać to minimalnie niecelny strzał Andrzeja Brusioło. W 40 minucie drugą żółtą kartkę za faul na Krzysztofie Natalii ujrzał Lewandowski i zmuszony był opuścić boisko, dziewięć minut wcześniej bohater Zbieraniny faulował Jana Paeruckiego. Po chwili sędzia Andrzej Malec zakończył zawody. Zbieranina z kompletem punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli a swój dorobek puntowy będzie próbowała powiększyć w meczu z Castoramą Bielany. Najbliższym rywalem Orfinu Studio będzie FC Moose.