tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Hectas 5 +5 9
2 . Prosiaki 5 -3 8
3 . Fizjoterapia Polska - VillaMedica 5 +4 7
4 . Lex Pistols 5 +0 6
5 . Capgemini 5 -4 5
6 . Czerwone Diabły 5 -2 4
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
13.06 godz. 18:35, Kuźniki, Sedzia: Michał Baraniecki
Prosiaki
Czerwone Diabły
1 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Kroma, Szczygieł, Szatkiewicz, Mróz, Mróz, Karpiński, Dąbrowski
Skład: Bąk, Dubiel, Całka, Staśkiewicz, Staśkiewicz, Warwas, Węgrzyn, Wisiecki, Dybski, Pierzgała, Pondo
27' Dawid Mróz
11' Sebastian Staśkiewicz
Zawodnik meczu: Dawid Mróz (Bez wsparcia w postaci Jacka Żuka, sam próbował rozstrzygnąć losy spotkania. Zdobył bramkę na wagę remisu.)

W meczu przeciwko Czerwonym Diabłom, Prosiaki walczyły o pierwsze miejsce w 3 lidze. Po ostatnim walkowerze oddanym przez Hectas ekipie Capgemini szanse prosiaków były duże. Rywal również ma o co walczyć gdyż by myśleć o awansie do 2 ligi nie mógł przegrać tego pojedynku. Jak na rangę spotkania, frekwencja Prosiaków pozosawiała wiele do życzenia, w defensywie zabrakło Sebastiana Łagoźnego a w linii ataku Jacka Żuka i Marka Szewczyka. Brak snajperów sprawił, że pod bramką rywali hasał osamotniony Dawid Mróz. Skład Diabłów prezentował się o wiele bardziej okazale, zabrakło jedynie Sławomira Łutczaka. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, oba zespoły nie potrafiły znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali by wyjść na prowadzenie. Dopiero na trzy minuty przed przerwą szczęście uśmiechnęło się do Czerwonych Diabłów, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego piłkę do siatki Tomasza Kromy skierował Sebastian Staśkiewicz. Prowadzenie 1:0 Diabły utrzymały do 27 minuty, wówczas w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Węgrzynem znalazł się Dawid Mróz, napastnik Prosiaków nie dał szans bramkarzowi Czerwonych Diabłów. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana i podział punktów wisiał w powietrzu. Tak też się stało, chociaż w ostatnich minutach to Prosiaki mogły zgarnąć całą pulę punktów. Niestety Dawid Mróz tym razem nie wykorzystał okazji sam na sam. Prosiaki zakończyły już rywalizację w tej edycji i obecnie zajmują drugie miejsce w tabeli. Awans do 2 ligi jest już pewny ale, z którego miejsca będzie zależało od dyspozycji Lex Pistols w ostatnim dniu rozgrywek gdzie podopieczni Maksymiliana Kreja rozegrają aż dwa spotkania w tym jedno z Czerwonymi Diabłami. Jeśli Pistolsi wygrają oba spotkania to zepchną Prosiaków na pozycję trzecią.

autor: Marcin Wiktorowski